جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تخصیص ۱.۵ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های امدادی دشتی - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص ۱.۵ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های امدادی دشتی

تخصیص ۱.۵ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های امدادی دشتی

تخصیص ۱.۵ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های امدادی دشتی

 

فرماندار شهرستان دشتی از تخصیص ۱.۵ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های امدادی دشتی خبر داد و گفت: مجتمع امدادی شهرستان دشتی دارای پیشرفت ۷۰ درصدی است.

غلامرضا مهرجو در نشست با مسئولان جمعیت هلال احمر استان بوشهر در خورموج با بیان اینکه امدادگران نقش مهم و تاثیرگذاری در رسیدگی به بحران‌ها دارند اظهار داشت: در جریان زلزله شنبه در شهرستان دشتی ‌که تلفات و خسارات فراوانی داشت نخستین امدادگرانی که به یاری آسیب دیدگان شتافتند امدادگران هلال احمر دشتی بودند.

وی با تاکید بر توسعه مهارت امدادی نجات‌گران افزود: لازم است نجات‌گران ضمن فرا گرفتن آموزش‌های نوین به تجهیزات پیشرفته امدادی مجهز شوند.

فرماندار دشتی با بیان اینکه شهرستان دشتی یکی از نقاط حادثه‌خیز در استان بوشهر است گفت: این شهرستان همواره در معرض سیل، زلزله، خشکسالی، تصادفات  و دیگر وقایع و بحران‌های طبیعی قرار دارد که لازم است پایگاه امدادی در دشتی به امکانات و تجهیزات مدرن امدادی مجهز شود.

مهرجو با اشاره به اینکه 70 درصد جمعیت شهرستان در چهار شهر خورموج، بادوله، شنبه و کاکی ساکن هستند گفت: 30 درصد جمعیت شهرستان دشتی در روستاها سکونت دارند که پراکندگی آنها سبب می‌شود خدمات‌رسانی با هزینه بالا انجام ‌گیرد.

وی بر ضرورت راه‌اندازی درمانگاه هلال احمر در شهر خورموج تاکید کرد و افزود: ستاد امدادی، آموزشی و اداری شهرستان  دشتی برای تامین زیرساخت‌های امدادی ایجاد شود تا شاهد خدمات مطلوب‌تری به مردم باشیم.

فرماندار دشتی با تاکید بر تکمیل مجتمع امدادی شهرستان دشتی گفت: مجتمع امدادی شهرستان دشتی دارای پیشرفت 70 درصدی است که برای تکمیل آن نیاز به تامین اعتبارات ملی است چراکه اعتبارات استانی جوابگوی تکمیل این مجتمع امدادی نیست.

مهرجو از تخصیص 1.5 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های امدادی دشتی خبر داد و گفت: تلاش می‌شود امسال برای تجهیز پایگاه‌های امدادی جمعیت هلال احمر دشتی اعتبارات لازم تخصیص داده شود.

وی آموزش امدادی کارکنان و کارگران در شهرستان دشتی را امری مهم و تاثیر گذار عنوان کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های شهرداران و دهیاری‌ها در راستای ترویج  فرهنگ امداد و نجات استفاده کرد.