سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

تخصیص ۱۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بهداشتی درمانی مددجویان بوشهری - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص ۱۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بهداشتی درمانی مددجویان بوشهری

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۱۵ میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بهداشتی، درمانی و بیمه‌ای در نیمه نخست امسال ویژه مددجویان استان بوشهر تخصیص یافته است

تخصیص ۱۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بهداشتی درمانی مددجویان بوشهری

احمد لطفی ظهر امروز در نشست با مسئولان واحدهای بیمه‌ای و درمانی کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه این نهاد در حوزه‌های توانمندسازی و درمانی مددجویان نقش مهم ویژه‌ای دارد اظهار داشت: در راستای افزایش شاخص‌های سلامت مددجویان، کمیته امداد نگاه ویژه‌ای به سلامت نیازمندان در سه حوزه بهداشت، درمان و خدمات بیمه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مددجویان پرداخت هزینه‌های سنگین درمان در زمان بیماری است تصریح کرد: بنابراین کمیته امداد برای ارائه خدمات مطلوب به مددجویان با پرداخت بخشی از این هزینه‌ها در رفع دغدغه آنها اقدام می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از تخصیص 15 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بهداشتی درمانی مددجویان بوشهری خبرداد و افزود: 15 میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بهداشتی، درمانی و بیمه‌ای در نیمه نخست امسال ویژه مددجویان استان بوشهر تخصیص یافته است.

لطفی با تفکیک سرفصل‌های کاری در حوزه‌های بهداشتی، درمانی و بیمه‌ای، عنوان کرد: در نیمه نخست امسال 2 میلیارد ریال در سرفصل فرانشیز و خدمات درمانی ویژه، برای 12 هزار 324 نفر مددجو هزینه شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این  8 میلیارد 600 میلیون ریال برای 14 هزار 605 مددجو در بخش بیمه درمان و یک‌میلیارد 250 میلیون ریال در سرفصل خدمات بیمه‌های اجتماعی برای 3 هزار 896 نفر بابت حق بیمه اجتماعی به اداره کل تأمین اجتماعی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از اجرای طرح‌های درمان سوءتغذیه کودکان زیر 5 سال  در استان بوشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر 2 هزار 300 نفر کودک دچار سوءتغذیه شناسایی و تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که در نیمه نخست امسال بیش از 3.4 میلیارد ریال برای کمک به رفع سوء تغذیه آنها هزینه شده است. هم‌اکنون بیش از 77 هزار نفر مددجو مورد حمایت از خدمات بهداشتی و درمانی  و بیمه‌ای این نهاد بهره‌مند هستند.