سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تخت‌های بیمارستانی مرکز استان بوشهر به ۷۰۰ تخت افزایش می‌یابد - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

تخت‌های بیمارستانی مرکز استان بوشهر به ۷۰۰ تخت افزایش می‌یابد

تخت‌های بیمارستانی مرکز استان بوشهر به ۷۰۰ تخت افزایش می‌یابد


تخت‌های بیمارستانی مرکز استان بوشهر به ۷۰۰ تخت افزایش می‌یابد

تخت‌های بیمارستانی مرکز استان بوشهر به ۷۰۰ تخت افزایش می‌یابد

مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با مسئولان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به نقش مهم این سازمان در ارائه خدمات مستقیم به مردم در بخش‌های مختلف اظهار داشت: تامین اجتماعی به عنوان دستگاه اجرایی تاثیرگذار در جامعه، خدمات مستقیم به جامعه هدف ارائه می‌کند که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه بخش درمان تامین اجتماعی سبب افزایش رضایت‌مندی مردم تحت پوشش را فراهم کرده است  تصریح کرد: انتظارات مردم در  بخش درمان تامین اجتماعی با افزایش خدمات درمانی محقق شود که در این راستا طرح‌های مهمی تدوین شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به بخش سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون است که زمینه مناسبی را برای سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی فراهم کرده است.

سالاری خاطر نشان کرد: ظرفیت ساحلی، دسترسی به بازارهای جهانی، وجود زیرساخت‌های مواصلاتی و بخش‌های آب، برق، گاز و دیگر عرصه‌ها  شرائط مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در استان بوشهر فراهم کرده است.

وی با تاکید بر فعال شدن بخش سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در استان بوشهر بیان کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر، زمینه فعالیت سرمایه‌گذاری برای تولید و اشتغال‌زایی را ایجاد کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه خدمات تامین اجتماعی در استان بوشهر باید افزایش یابد تاکید کرد: جزیره خارگ که از نقاط مهم و استراتژیک کشور و استان بوشهر است از وجود درمانگاه و بیمارستان تامین اجتماعی محروم است که لازم است انتظارات مردم ساکن در جزیره خارگ در این بخش محقق شود.

سالاری با اشاره به اجرای طرح قطب‌بندی درمانی در استان بوشهر گفت: هر چند در 10 شهرستان استان بوشهر بیمارستان با تجهیزات پیشرفته و تخصص‌های گوناگون وجود دارد ولی بر اساس سطح‌بندی بیمارستان کنگان با امکانات پیشرفته و لازم درمانی و تشخیصی به عنوان قطب درمان جنوب استان بوشهر تعیین شده است.

وی ظرفیت مراکز درمانی و بیمارستانی شهر بوشهر  را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: 3 مرکز درمانی و بیمارستانی در جوار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در حال ساخت است که با تکمیل این سه مرکز تخت‌های بستری بیمارستانی در مرکز استان بوشهر از 200 تخت به 700 تخت افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر، وضعیت مرکز درمانی دیلم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بیمارستان گناوه نیز که خارج از شهر مستقر است، برای دسترسی راحت‌تر مردم به  مرکز درمانی  و بیمارستان، پس از جانمایی به مرکز شهر گناوه منتقل می‌شود.

سالاری با اشاره به ساخت بیمارستان در مرکز شهر برازجان خاطر نشان کرد: پروژه بیمارستان200 تختی برازجان برای ساخت به مناقصه رفته که با ساخت آن رضایت‌مندی مردم  در این عرصه افزایش می دهد.

وی،از اجرای طرح‌های مرکز بهداشتی، درمانی ، خانه بهداشت و ساخت درمانگاه در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: 176 درمانگاه تخصصی، مرکز بهداشتی، درمانی و خانه بهداشت برای ساخت، بهسازی و بازسازی در استان بوشهر طراحی شده که تاکنون 60 درصد آن تکمیل شده و مابقی تا تیر ماه سال آینده افتتاح می‌شود.