حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

تحقق تمدن اسلامی نیازمند حفظ روحیه انقلابی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق تمدن اسلامی نیازمند حفظ روحیه انقلابی است

تحقق تمدن اسلامی نیازمند حفظ روحیه انقلابی است

تحقق تمدن اسلامی نیازمند حفظ روحیه انقلابی است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر تصریح کرد: این تفکر که بگوییم سال 57  انقلاب کردیم و دیگر تمام، اشتباه است،  باید بدانیم که در میانه راه هستیم و همه باید در راه تحقق تمدن اسلامی تلاش کنیم .

خطیب نماز جمعه بوشهر همچنین به فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد: برخی از دشمنان در خارج و داخل کشور ادعا می‌کنند دانشگاه‌های کشور نشاط فرهنگی ندارند، اما دانشجویان نشان داده‌اند دانشگاه زنده است و در رشد و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اثرگذار است.

آیت اله صفایی بوشهری افزود: 2500 سال در این کشور رژیم‌هایی حکومت می‌کردند که تنها به فکر منافع خود بودند، بنابراین ساختن این مملکت بر اساس آموزه‌های اسلام نیازمند زمان است و همه باید مشارکت کنند.

وی با اشاره به وجود برخی موانع خارجی در مسیر آبادانی کشور، گفت: افزون بر این، بعضی موانع داخلی چون سوء مدیریت بیش از موانع خارجی موجب مشکلاتی در این زمینه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: مسوولان در هر رده و لباسی باید خادم انقلاب و خدمتگزار مردم باشند .

آیت اله صفایی بوشهری افزود: مردم ایران صبور و با بصیرت هستند و می‌دانند که با صبر به جایگاهی که شایسته این انقلاب است دست می‌یابند.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل گفت: امام خمینی (ره ) عبد صالح خداوند بود و با دستان خالی و در سایه توکل به خدا واعتماد به مردم انقلاب را براساس آمیزه های اسلامی بنا کرد.

وی همچنین بر بهره‌بردن از برکات شب‌های قدر تاکید کرد.