جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تجهیز 9 واحد صنعتی در عسلویه به سامانه پایش زیست محیطی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیز 9 واحد صنعتی در عسلویه به سامانه پایش زیست محیطی

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در نشست با خبرنگاران استان گفت ۹ واحد صنعتی در منطقه عسلویه به سامانه پایش زیست محیطی مجهز شده اند و تا پایان سال تمامی صنایع این منطقه به سامانه پایش سنجش زیست محیطی مجهز می‌شوند.

خانم ابتکار افزود بر اساس قانون، صنایع بزرگ نفتی، پتروشیمی و دیگر صنایعی که دارای آلایندگی زیست محیطی هستند تا پایان سال فرصت دارند نسبت به نصب سامانه پایش سنجش زیست محیطی اقدام کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه پایش آلودگی زیست محیطی در محل های شنا در سواحل، بر تدوین برنامه برای استفاده از توانمندی های گردشگری استان بوشهر تاکید کرد.

احیا تالاب حله و ارائه راهکار اساسی برای مقابله با گرد و غبار و ریزگردها در شورای عالی حفاظت محیط زیست از دیگر مواردی بود که رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست با خبرنگاران استان به آن ها اشاره کرد.

خانم ابتکار همچنین درباره بیرون کشیدن کشتی رافائل از خلیج فارس گفت بیرون کشیدن این کشتی که بیش از 30 سال است در قعرآب های استان بوشهر قرار دارد صدمات جبران ناپذیری به ذخایرآبزیان وارد می‌کند و به همین خاطر جایز نیست این کشتی از دریا بیرون کشیده شود.