جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تجمع صنفی کارگران فازهای 15و16پارس جنوبی پایان یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تجمع صنفی کارگران فازهای 15و16پارس جنوبی پایان یافت

تجمع صنفی کارگران فازهای 15و16پارس جنوبی پایان یافت

تجمع صنفی کارگران فازهای 15و16پارس جنوبی پایان یافت

حدود 400 نفر از کارگران قسمت تعمیرات فازهای 15و16 پارس جنوبی از ساعت شش تا هفت و 45 دقیقه صبح روز یکشنبه در اعتراض به 2 ماه تاخیر در پرداخت حقوق دست از کار کشیدند.
آنان مدعی هستند شرکت پیمانکاری با تضییع حقوقشان مشکلات جدی برای تامین معیشت خانواده هایشان فراهم کرده است.
کارگران تجمع کننده تصریح کردند: درحالی که کارگران از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند بدلیل پایین بودن دستمزد حتی اگر به موقع هم حقوق دریافت کنند باز برای هزینه زندگی قبل از پایان ماه با مشکل روبرو می شوند این درحالی است که بطور معمول همواره کارگران چند ماه حقوق طلبکار هستند.
فرماندار عسلویه نیز با تایید تجمع کارگران گفت:با پیگیری های انجام شده تجمع های کارگری ناشی از تاخیر در پرداخت حقوق در این شهرستان نسبت به سال های گذشته کاهش زیادی داشته است.
عبدالله نادری با بیان اینکه این تجمع صنفی در فضای آرام پایان یافت افزود:شرکت های پیمانکاری مدعی هستند در صورت وضعیت هزینه کردها با شرکت مجری دچار اختلاف هستند و این امر باعث می شود تا نتوانند به موقع حقوق کارگران را پرداخت کنند.
وی یادآورشد: این درحالی است که شرکت مجری نیز معتقد به پرداخت مطالبات شرکت های پیمانکاری است .
محدوده بلوک مخزنی تامین کننده گاز پالایشگاه فاز 15 و 16 پارس جنوبی در آخرین نقطه مرزی این میدان مشترک با کشور قطر قرار دارد.
تولیدات این فازها برداشت ازمیدان مشترک پارس جنوبی را از 370 میلیون متر مکعب در روز به 420 میلیون متر مکعب رسانده است یعنی در مجموع ظرفیت تولید از این میدان را 13.5 درصد افزایش داده است.
برای راه اندازی فاز 15 و 16 پارس جنوبی که از تیرماه سال 1385 شروع شده بود در مجموع 113 ماه زمان و 5 میلیارد و 500 میلیون دلار هزینه مستقیم سرمایه گذاری و حدود نیم میلیارد دلار هزینه های غیر مستقیم صرف شده است؛ ارزش محصولات این فازها با قیمت نفت بشکه‎ای 50 دلار حدود 3 میلیارد دلار در سال برآورد می‎شود. فازهای 15 و 16 پارس جنوبی 21 دی ماه 1394 به صورت رسمی توسط رئیس جمهوری افتتاح شد.