جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

تجمع بزرگ مدافعان حریم عفاف و حجاب در بوشهر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

تجمع بزرگ مدافعان حریم عفاف و حجاب در بوشهر برگزار شد

همزمان با روز حجاب و عفاف تجمع بزرگ مدافعان حریم عفاف و حجاب با حضور صدها تن از مردان و زنان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برپا شد.

تجمع بزرگ مدافعان حریم عفاف و حجاب در بوشهر برگزار شد

 

در سالروز به شهادت رسیدن معترضان به کشف حجاب توسط حکومت رضاخان پهلوی بعداز ظهر امروز تجمع بزرگ مدافعان حریم عفاف و حجاب در بوشهر برگزار شد.
در این تجمع که با حضور صدها تن از مردان و زنان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برپا شد مدرس حوزه و دانشگاه  با اشاره به اینکه 21 تیرسالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است اظهار داشت: دراین روز دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.
 
گسترش بی حجابی، فساد و بی بند و باری سبب شکست اسلام می‌شود
 
احسانه سادات شیرازی بااشاره به جایگاه عفاف و حجاب در دین مبین اسلام تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند اسلام و تشیع را شکست دهند و مانع حکومت حضرت ولی عصر(عج) شوند، به دنبال گسترش بی‌حجابی، فساد و بی بند و باری در میان افراد جامعه به ویژه زنان هستند.
وی حجاب را از قوانین الهی و حکیمانه دانست و افزود: تا در جامعه‌ای زنان به سمت بی‌بند و باری پیش نروند آن جامعه شکست نمی‌خورد.
این مدرس حوزه و دانشگاه همگان را به تحلیل مسائل روز دعوت کرد و گفت: اگر قدرت تحلیل مسائل روز را نداشته باشیم نمی‌توانیم متوجه شویم که دشمنان هر کاری می‌کنند برای این است که نگذارند حکومت خدا در زمین برقرار شود.
 
عفاف و حجاب سبب تحکیم خانواده و حفظ امنیت فردی و خانوادگی می‌شود
 
شیرازی  با اشاره به نقش مهم عفاف و حجاب در تحکیم خانواده و حفظ امنیت فردی و خانوادگی تاکید کرد: حتی کسانی که به اسلام معتقد نیستند برای حفظ امنیت فردی و اجتماعی و پایدار ماندن بنیان خانواده باید به حجاب به عنوان قانونی اجتماعی پایبند باشند.
 
نمایشگاه حجاب و عفاف در بوشهر راه‌اندازی شد
 
در حاشیه این تجمع فرهنگی، نمایشگاه حجاب و عفاف نیز در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر افتتاح شد.در 6 غرفه این نمایشگاه انواع چادر، روسری و مقنعه، کتاب و وسائل بازی کودکان با موضوع حجاب در معرض تماشا قرار گرفت.
معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی بوشهر نیز در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم در بوشهر ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب این دو عنصر را حصار محکم گوهر وجود زن عنوان کرد.
 
عفاف و حجاب پسندیده‌ترین سجایای اخلاقی یک مسلمان به شمار می‌رود
 
حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودی نیا  با بیان اینکه حجاب و عفاف در فرهنگ دینی مسلمانان واژگانی برگرفته از قرآن کریم و روایات معصومین(ع) است گفت: حجاب و عفاف از زیباترین واژه‌ها و پسندیده‌ترین سجایای اخلاقی یک مسلمان به شمار می‌روند و این دو واژه ملازم همدیگرند همسان نماز و زکات که مکرر در متون دینی ما ذکر شده است.
وی با بیان اینکه هر پوششی حجاب نیست بلکه پوششی حجاب نامیده می‌شود که پشت پرده باشد افزود: آنچه بزرگان دین به‌ویژه علامه مطهری (ره) در ارتباط معنای حجاب و واژه حجاب ذکر کردند هم به معنای پوشش و هم به معنای پرده است و اکثرا در معنای دوم به کار می‌رود شاید به سبب اینکه پرده وسیله پوشش است حجاب هم به معنای پوشش به کار رفته است لذا هر پوششی حجاب نیست بلکه پوششی حجاب نامیده می‌شود که پشت پرده باشد.
معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه عفاف هم به معنای خود نگهداری و حیا درون و بازداشتن نفس از خواهش‌های شهوانی و از محرمات است گفت: عفاف یعنی خود را نگه داشتن از غیر حلال و مانع تسلط شیطان شهوت انسان می‌شود و این عفت است که به انسان مناعت طبع می‌دهد تا انسان شهوات نفسانی غلبه پیدا کند.
 
عفاف و حجاب لازمه یکدیگر است
 
محمودی‌نیا حجاب و عفاف را ملزم همدیگر دانست و خاطر نشان کرد: به این سبب این دو ملزم یکدیگر است چون حجاب خودنگهداری ظاهری است و عفاف خود نگهداری امیال درونی در حرام است با توجه به تاثیر ظاهر بر باطن حجاب که پوشش ظاهر است با عفت که حیاء باطن است قابل تفکیک نیستند و الزاما به هم مرتبط هستند.
وی تاکید کرد: حجاب زن و مرد ندارد و هر که عفت داشته باشد با حجاب است و همه انسان‌ها اعم از زن و مرد باید حجاب داشته باشند.
معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی بوشهر  با بیان اینکه عفاف و حجاب منجر به حفظ کرامت و شخصیت انسان می‌شود گفت: اسلام زنی را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسئولیت دوشادوش مرد می‌داند که دارای عفاف و حجاب باشد لذا با حفظ کرامت و پرورش گوهر وجود خود باید به قله‌های معرفتی و موفقیت معنوی پرواز کند چون او اگر حفظ کرامت کند و گوهر وجود خود را خدشه‌دار نکند می‌تواند کوثر باشد.