سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

تجلیل از جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی پارس جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی پارس جنوبی

تجلیل از جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی پارس جنوبی

تجلیل از جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی پارس جنوبی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تجلیل جهادگران فازهای 15و 16 میدان گازی پارس جنوبی با بیان اینکه اکنون حاصل تلاش هشت ساله جهادگران اقتصادی را در این منطقه شاهد هستیم گفت پس از پایان جنگ انرژی بسیار زیادی در رزمندگان و مجاهدین برای سازندگی  و پیشرفت ایران وجود داشت که برای استفاده بهینه از این انرژی زمینه حضور نیروهای جهادگر را در توسعه کشور فراهم کردیم.

سردار سرلشکر جعفری افزود در سالهای دفاع مقدس سپاه در حوزه مهندسی جنگ فعالیت چشمگیری داشت  و با استفاده از این ظرفیت عظیم سپاه در مدت کمی با تجهیزات  مناسب طرح های مختلف آبرسانی،راهسازی و پالایشگاههای نفت و گاز را به انجام رساند و امروز با افتخار ادعا می کنیم جزء بزرگترین مجموعه های سازندگی و مهندسی در کشور هستیم.

وی گفت ورود سپاه به عرصه سازندگی فازهای 15 و 16 زمانی صورت گرفت که مردم اراده خود را برای استفاده از توان داخلی  و مخالفت با استکبار به اوج رسانده بودند و شرکت های غربی چون توتال برای ایجاد فشار و انحراف در مسیر انقلاب قرار دادها را بر هم زده بودند.

سردار سرلشکر جعفری افزود امروز با گذشت 8 سال می توانیم بگوییم بزرگترین طرح در تحقق اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرده ایم و پالایشگاهی ساختیم که همه مراحل طراحی ساخت و بهره برداری از آن را ایرانیان انجام داده اند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید برای حفظ اصول انقلاب هوشیار باشیم گفت در مسیر تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی باید نگاه ما به نیازهای استراتژیک کشور از جمله تامین آب باشد. امروز طرح های گازی که قرارگاه خاتم الانبیا برای آبرسانی به نقاط مختلف کشور  در دست اجرا دارد مستلزم همکاری دولت می باشد.     

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا هم با بیان اینکه قطر اکنون 700 میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی برداشت می کند گفت تلاش ما در رسیدن به سهم برابر با رقیب است.

وی افزود قرارگاه خاتم الانبیا ده طرح بسیار بزرگ اقتصادی را در دست اجرا دارد که 5 طرح مربوط به حوزه نفت است و تا کنون 25 میلیارد دلار برای تکمیل این طرح ها هزینه شده است و در مجموع این طرح از پیشرفت 85 درصدی برخوردارند  که با اختصاص 5 میلیارد دلار دیگر در دو سال راه اندازی می شوند و با راه اندازی آنها سالانه  40 میلیارد دلاربه در آمد کشور اضافه می شود.