جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

تجار و تولیدکنندگان از بسته های حمایتی حوزه گمرک استفاده کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

تجار و تولیدکنندگان از بسته های حمایتی حوزه گمرک استفاده کنند

مدیرکل و ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: از تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان انتظار است از بسته های حمایتی پیش بینی شده برای تسهیل امور خود استفاده کنند.

تجار و تولیدکنندگان از بسته های حمایتی حوزه گمرک استفاده کنند

 

بهنام نوروزی روز چهارشنبه در نشست پنجره واحدسرمایه گذاری در خصوص فرایندکار در گمرک، افزود: بسته های حمایتی با هدف حمایت از صنایع داخلی و در راستای اقتصاد مقاومتی تدوین شده و تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان می تواننداز آن بهره مند شوند.
وی یادآورشد: ترخیص نسیه کالا، ترخیص کالا با ضمانت نامه بانکی و حداقل اسناد برای واحدهای تولیدی، ایجاد مسیر سبز برای فعالان مجاز اقتصادی، عبور موقت و اجرای ماده 38 قانون رفع موانع تولید از جمله موارد این بسته حمایتی است.
ناظر گمرکات استان بوشهر ادامه داد: در حال حاضر واحدهای تولیدی کشور با سه مشکل اساسی یعنی کمبود نقدینگی، هزینه بالای تولید و واردات گسترده و بی رویه کالا از خارج مواجه هستند.
نوروزی ترخیص کالاهای وارداتی با استفاده از ضمانت نامه بانکی را از دیگر موارد بسته حمایتی گمرک ذکر کرد و افزود: تسهیلات دیگری که برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده تسهیل در فرایند ترخیص کالا برای فعالان مجاز اقتصادی است و کالاهای این دسته از تجار که فاقد بدهی هستند در مسیر سبز تشریفات گمرکی قرار می گیرد.
وی گفت: کالاهای فعالان مجاز اقتصادی بدون کارشناسی به درب خروج گمرک هدایت می شود و به این دسته از فعالان اقتصادی تسهیلات ضمانت نامه ای و سفته ای هم ارائه می شود.