جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

تالاب حله به تالاب بین‌المللی تبدیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تالاب حله به تالاب بین‌المللی تبدیل می‌شود

تالاب حله به تالاب بین‌المللی تبدیل می‌شود

تالاب حله به تالاب بین‌المللی تبدیل می‌شود

 

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: تالاب حله بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه بانک‌های زیست محیطی و پناهگاه حیات وحش و جانواران دریایی دارد که این مهم قابلیت تبدیل به تالاب بین‌المللی دارد.
محمود مقیمی در جلسه شورای اداری شهرستان بوشهر با اشاره به نقش مهم حفظ محیط زیست در حیات انسان‌ها اظهار داشت: سه عنصر آب، خاک و هوا نیاز حیات بشر است که حفظ محیط زیست سبب ارتقا این عنصر حیاتی می‌شود و همه انسان‌ها برای حیات به این سه عنصر نیاز دارند.
وی تصریح کرد:  روز جهانی محیط زیست متعلق به مردم و شامل فعالیت‌های مختلفی از قبیل راهپیمایی‌های خیابانی، همایش‌های دوچرخه سواری، کنسرت‌های سبز، مسابقات نقاشی و مقاله نویسی در مدارس، درختکاری، و برنامه‌های بازیافت و پاکسازی سواحل و غیره  است.
وی با اشاره به ارزش‌های زیست محیطی شهرستان بوشهر که در عرصه آبی و پهنه‌های خشکی هستند، این ظرفیت‌ها را با برخی از کشورهای اروپایی مقایسه کرد و گفت: شعار امسال محیط زیست به سمت حفظ تنوع زیستی بویژه گونه‌های نادر، در حال تهدید و در معرض خطر انقراض  جانوری و گیاهی است.
مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های زیست محیطی استان بوشهر افزود: مناطق حساس ساحلی نظیر کلنی‌های مرجانی خارگ و خارکو، ساحل 10 کیلومتری شهرستان بوشهر، بانک‌های زیستی، خورهای متعدد و مناطق لانه گزینی لاک‌پشتان دریایی از جمله مناطق زیست محیطی شهرستان بوشهر است.
مقیمی با اشاره به اینکه شهرستان بوشهر دارای زیستگاه‌های مهمی در حوزه حیات وحش دارد افزود: پناهگاه حیات وحش خارگ و خارکو و تالاب حله از اهمیت محیط زیستی خاصی برخوردار هستند.
وی با تاکید بر جایگاه مهم تالاب حله بوشهر خاطرنشان کرد: تالاب حله بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه بانک‌های زیست محیطی و پناه‌گاه حیات وحش و جانواران دریایی دارد که این مهم قابلیت تبدیل به تالاب بین‌المللی دارد.
مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر با تاکید بر توانمندسازی مردم پیرامون مناطق مراکز حفاظت شده گفت: اهمیت توانمند سازی مردم برای تبدیل شدن به فعالانی در زمینه توسعه پایدار و متوازن، ارتقا بینش عموم که جوامع در تغییر دیدگاه‌ها و در خصوص مسئله محیط زیست نقش محوری و اساسی ایفا می‌کنند و ترویج مشارکت با هدف اطمینان از برخورداری همه ملت‌ها از آینده‌ای ایمن‌تر و سعادتمندانه‌تر می‌توان به عنوان راه حل اساس برشمرد.