سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

بی‌سوادی در استان بوشهر در برنامه ششم توسعه ریشه‌کن می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بی‌سوادی در استان بوشهر در برنامه ششم توسعه ریشه‌کن می‌شود

بی‌سوادی در استان بوشهر در برنامه ششم توسعه ریشه‌کن می‌شود

بی‌سوادی در استان بوشهر در برنامه ششم توسعه ریشه‌کن می‌شود

غلامرضا دانش‌فر صبح امروز در مراسم اختتامیه دوره آموزشی طرح آموزش عملی نماز کلید بهشت ویژه 55 نفر ازآموزش دهندگان سواد آموزی منطقه کاکی، با تاکید بر اجرای  دقیق طرح آموزش عملی نماز در بین سوادآموزان اظهار داشت: اجرای موفق این طرح آموزشی کمک بزرگی برای تصحیح قرائت و ذکرهای نماز سواد آموزان دوره‌های مختلف است.

وی به نقش نماز در زمان آرامش و شکرگزاری، زمان شادی  و برعکس زمان خوف و ترس افراد جامعه اشاره کرد و افزود: تکرار 98 باری واژه نماز در قرآن کریم نشان از تاثیر و اهمیت ویژه این فریضه در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد.

دانش‌فر با پراهمیت دانستن نهادینه‌شدن فرهنگ نماز و نماز خوانی در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: باید ترویج و تعمیق معارف و فرهنگ نماز سرلوحه کار شما آموزش دهندگان سواد آموزی قرار گیرد تا خود و سواد آموزان از برکات معنوی فرضیه معنوی نماز بهره کافی ببرید.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به آغاز اجرای طرح آموزش عملی نماز، نماز کلید بهشت از اوایل مهرماه امسال تصریح کرد: این طرح با مشارکت  آموزش‌دهندگان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجری طرح سوادآموزی در منطقه کاکی افزود: استقبال خوبی از طرح سوادآموزی در کاکی شده به‌گونه‌ای که 347 سوادآموز در کلاس شرکت کرده‌اند که پیام این مهم این است که از طرح نماز کلید بهشت استقبال توجهی شده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر از ریشه کنی سوادآموزی در استان بوشهر خبر داد و  گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان برنامه توسعه ششم در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سوادی در استان بوشهر ریشه‌کن می‌شود.

دانش‌فر از سواددار شدن 12 هزار نفر از افراد بی‌سواد استان بوشهردر دولت یازدهم خبرداد و خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده  امسال بیش از شش‌هزار و150 نفر در برنامه‌ها و طرح‌های مختلف سواد آموزی استان بوشهر شرکت می‌کنند.