جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی از هیچ خدمتی محروم نشده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی از هیچ خدمتی محروم نشده اند

بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی از هیچ خدمتی محروم نشده اند

بیمه شدگان صندوق سلامت همگانی از هیچ خدمتی محروم نشده اند

پرویزرمضانی درنشست با خبرنگاران افزود:بر اساس مصوبه مجلس و هیات دولت، ارائه بسته خدمات بیمه از ابتدای امسال به بیمه شدگانی که به شکل رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته (صندوق سلامت همگانی ) فقط در مراکز دولتی انجام می ‌شود.
وی یادآورشد: براساس این مصوبه اگر بیمه شده‌ صندوق سلامت همگانی بخواهد از خدمات درمانی مراکز غیردولتی بهره مند شود باید در پرداخت سرانه حق بیمه مشارکت 50 درصدی داشته باشد.
رمضانی گفت: براین اساس بیمه شده صندوق سلامت همگانی با پرداخت 200 هزار ریال می تواند دفترچه بیمه ایرانیان را دریافت و از خدمات مراکز غیردولتی بهره مند شوند.
وی افزود:سال آینده از جمعیت زیرپوشش صندوق بیمه سلامت همگانی آزمون وسع انجام می ‌شود در این صورت افرادی که امکان مالی نداشته باشند به صورت رایگان و در غیر این صورت باید 50 درصد هزینه حق بیمه را پرداخت کنند.
وی یادآورشد: براساس مجوز صادر شده برای استانها و تفاهم با دانشگاه علوم پزشکی به دلیل عدم کفایت مراکزدرمانی در بخش دولتی بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی خدمات لازم را در بخش غیردولتی دریافت کنند.
وی ادامه داد: بیماران خاص و سرطانی جهت شیمی درمانی، مرکز پزشکی هسته‌ای، بیمارستان های بخش خصوصی یا غیردولتی توحید جم، نبی اکرم عسلویه، خلیج فارس خارگ و تمام مراکز فیزیوتراپی بخش خصوصی دراستان می‌توانند بیمه ‌شدگان سلامت در استان بوشهر را پذیرش وهزینه‌های آنها به مانند بیمارستان‌های دولتی پرداخت می شود.
وی در خصوص مطالبات مربوط به بیمه سلامت در استان بوشهر گفت: در چهار سال گذشته با اجرای طرح تحول سلامت میزان هزینه های بیمه سلامت افزایش چشم گیری داشته است.
رمضانی با اشاره به اینکه در این مدت ورودی منابع 60 درصد و هزینه کرد 300درصد است افزود: در سال 94 و 95 بخشی از مطالبه های مراکز درمانی از طریق اوراق مشارکت تامین و بخشی از بدهی های بیمه سلامت به مراکز درمانی تسویه شد.
وی تصریح کرد: با این وجود بیمه سلامت در زمان حاضر در پرداخت مطالبه موسسه ها و مراکز درمانی تاخیر جدی دارد و تلاش می شود پرداخت ها به نحوی باشد که در خدمات رسانی به مردم ایجاد مشکل نشود.
رمضانی اظهار کرد: در بخش داروخانه ها به غیر از بیماران خاص که سهم پرداخت بیمه ها 90 تا 95 درصد است مابقی 30 درصد هزینه های دارویی را مردم و 70 درصد را بیمه ها پرداخت می کنند.
وی گفت: مطالبه اردیبهشت داروخانه های استان تسویه و در زمان حاضر چهار ماه از بیمه سلامت طلب دارند.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهرافزود: همچنین مطالبه سایر موسسه ها نیز تا پایان سال 95 تسویه شده است.
وی در خصوص مطالبه بیمارستانهای استان نیز گفت: از 15 بیمارستان موجود در استان 11 بیمارستان دانشگاهی و مابقی تامین اجتماعی و مربوط به شرکت نفت است که با وجود اینکه مطالبه آنها کامل پرداخت نشده ولی در خدمات رسانی به مردم هیچ خللی ایجاد نشده است.
رمضانی یادآورشد:در زمان حاضر 490هزار و 854 نفر از جمعیت یک میلیون و 112هزار نفری این استان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این شمار 55هزار نفر به صورت رایگان از خدمات صندوق بیمه سلامت همگانی بهره مند هستند.