جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

بیماری لکه سفید ۲۰ میلیارد ریال خسارت به مزارع پرورش‌‌ میگو در دیلم وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیماری لکه سفید ۲۰ میلیارد ریال خسارت به مزارع پرورش‌‌ میگو در دیلم وارد کرد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در پی بروز بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگوی بویرات دیلم بیماری لکه سفید حدود ۲۰ میلیارد ریال به پرورش دهندگان میگو خسارت زد.

بیماری لکه سفید ۲۰ میلیارد ریال خسارت به مزارع پرورش‌‌ میگو در دیلم وارد کرد

 

مهدی خلج با بیان اینکه سازمان دامپزشکی مواد ضدعفونی برای مزارع پرورش میگوی کشور را تامین می‌کند اظهار داشت:هرچند اعتبارات این حوزه محدود است اما مواد ضد عفونی مورد نیاز مزارع پرورش میگو تهیه و در اختیار پرورش دهندگان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به بروز ویروس بیماری لکه سفید میگو در استخرهای پرورشی گفت: جابه‌جایی غذا بین مزارع، بی‌احتیاطی در زمان آبگیری، وجود سخت پوستانی مانند خرچنگ‌ها و ضد عفونی نکردن مزارع در زمانی که غیر فعالند، شرایط را برای بروز این بیماری مهیا کرده است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به معدوم کردن استخرهای پرورش میگو آلوده به ویروس لکه سفید افزود: هر استخر آلوده به بیماری لکه سفید که از زمان ذخیره‌ساری بچه میگو 40 روز گذشته باشد، باید معدوم ‌و استخرهای اطراف هم ضدعفونی شوند.
وی با بیان اینکه در سه ماه امسال بیش از 4 هزار و 200 نمونه از مراکز پرورش آبزیان استان بوشهر برداشته شده گفت: در این مدت 8 هزار و 500 آزمایش مولکولی برای پایش، مراقبت از مزارع پرورش میگوی استان بوشهر انجام شده است.
خلج بااشاره به خسارت وارد شده به پرورش دهندگان میگوی بویرات دیلم تصریح کرد: بیماری لکه سفید حدود 20 میلیارد ریال به پرورش دهندگان میگو در بویرات دیلم خسارت زده است.