جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بیمارستان تخصصی قلب در بوشهر ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان تخصصی قلب در بوشهر ساخته می‌شود

بیمارستان تخصصی قلب در بوشهر ساخته می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: با هماهنگی به عمل آمده عملیات اجرایی بیمارستان تخصصی قلب بوشهر یک‌ماه آینده با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود.
مصطفی سالاری در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، با بیان اینکه آغاز ساخت 2 واحد نیروگاه هسته‌ای در بوشهر برای مردم این استان روز تاریخی است، اظهار داشت: این طرح با تحقق برجام و رفع تحریم‌های ظالمانه اجرا شده که با هدایت‌های رهبر ‌انقلاب‌، مدیریت رئیس جمهور و تلاش تیم مذاکره‌کننده به ثمر نشسته است.
وی با بیان اینکه صنعت هسته‌ای با مردم این استان پیوند خورده است، گفت: اجرای نیروگا‌ه‌های جدید هسته‌ای با ایجاد مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فرصت شغلی برای مردم استان بوشهر فراهم می‌آورد.
استاندار بوشهر با اشاره به آغاز ساخت بیمارستان قلب در بوشهر تصریح کرد: با هماهنگی به‌عمل آمده بیمارستان تخصصی قلب بوشهر یکماه آینده با حضور وزیر بهداشت و درمان عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
سالاری با بیان اینکه برای تقویت نیروی انسانی باید از ظرفیت دانشگاهی استفاده شود تاکید کرد: وزیر علوم و فناوری برای نیروی انسانی توانمند تقویت  افزایش ظرفیت دانشگاهی این استان را در نظر بگیرند چراکه این مهم در این عرصه تاثیرگذار است.
وی با اشاره به حل مشکل مردم بندرگاه و هلیله که در جوار نیروگاه اتمی بوشهر ساکن هستند افزود: به‌دستور رئیس جمهور مردم هلیله و بندرگاه که 42 سال در کنار این تاسیسات دچار محدودیت‌هایی بودند مشکلات آنان برطرف شد.
استاندار بوشهر با قدردانی از توجه رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور در برطرف کردن مشکلات ساکنان هلیله و بندرگاه خاطر‌نشان کرد: این مهم سبب افزایش رضایت‌مندی مردم این مناطق شده است.
سالاری با اشاره به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر گفت: فعال سازی واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال استان بوشهر از برنامه‌های مهم استان در حوزه اقتصاد مقاومتی است که بیش از 300 صنعت‌گر در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌ است.
وی با بیان اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری طرح‌های مهمی تدوین شده افزود: پتروشیمی دشتستان عملیات اجرایی آن آغاز و طرح پرورش ماهی در قفس نیمه دوم امسال فاز نخست آن وارد مدار تولید می‌شود.
استاندار بوشهر توسعه دهکده‌های گردشگری، راه‌اندازی کارخانه سیمان دشتی، طرح تحول آبیاری نخیلات، ساماندهی ته‌لنجی و مبادلات مرزی را از دیگر برنامه‌های مهم در استان بوشهر دانست.
سالاری با اشاره به اینکه طرح‌های مهم اقتصادی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر اجرا می‌شود افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از پایان امسال هر 15 روز یک پروژه راهسازی بزرگراهی در استان بوشهر افتتاح می‌شود.
وی از راه‌اندازی آب شیرین‌کن بوشهر تا 2 ماه آینده خبرداد و گفت: در دهکده گردشگری بوشهر طرح‌های مهمی بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین و در حال اجرا است.