جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بیمارستان‌های استان بوشهر مورد پایش پسماند قرار گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان‌های استان بوشهر مورد پایش پسماند قرار گرفتند

بیمارستان‌های استان بوشهر مورد پایش پسماند قرار گرفتند

بیمارستان‌های استان بوشهر مورد پایش پسماند قرار گرفتند

حسین دلشب ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه پایش زیست محیطی یکی از برنامه‌های مهم حفاظت محیط زیست استان بوشهر است اظهار داشت: رصد  و سنجش آلودگی هوا، فاضلاب‌های صنعتی، پسماند و پایش هوای محیطی از ماموریت‌های مهم حفاظت محیط زیست در عرصه‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه اجرای تمام طرح‌های صنعتی و تولیدی به مطالعات زیست محیطی نیاز دارد افزود: یکی از مناطقی که ایستگاه سنجش  واندازه‌گیری آلاینده‌های هوا در آن نصب شده صنایع مستقر در پارس جنوبی است که در این راستا آلایندگی هوا  به صورت آنلاین رصد و سنجش می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از اجرای پایش پسماند در  بیمارستان‌های استان  خبرداد گفت:17 بیمارستان و سازمان انتقال خون استان بوشهر مورد پایش پسماند اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار گرفت.

دلشب، بیان کرد: در اجرای این طرح، پایش پسماند عفونی توسط اندیکاتور بیولوژی و کشت تاییدی پسماند در آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به صورت فصلی صورت می پذیرد .

وی با بیان اینکه میزان پسماند عفونی در سال 1395  در بیمارستان‌های استان بوشهر مقدار 509 تن بوده افزود: در نیمه نخست امسال این مقدار درحدود 195 تن گزارش شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: میزان پسماند غیرعفونی در بیمارستان‌های استان بوشهر در سال گذشته به مقدار یک‌هزار 22 تن بوده و در نیمه نخست امسال به حدود 525 تن رسیده است.