سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بیش از 803 هزار نفر واجدین شرایط رای در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 803 هزار نفر واجدین شرایط رای در استان بوشهر

بیش از 803 هزار نفر واجدین شرایط رای در استان بوشهر

بیش از 803 هزار نفر واجدین شرایط رای در استان بوشهر

عبدالکریم گراوند روز شنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: از مجموع ۱۰شهرستان استان بوشهر بیشترین شهرستان دارای جمعیت واجد شرایط رای بوشهر با رین 199هزارو 656 نفر و کمترین نیز شهرستان دیلم با 24هزارو 168 نفر است.وی با بیان اینکه درصد مشارکت بوشهری ها در انتخابات گذشته همواره از میانگین کشوری بالاتر بوده است یادآورشد:مشارکت مردم این استان در آخرین انتخابات مربوط به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 68درصد است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اظهارداشت: باتوجه به شور و نشاط موجود انتخاباتی و احساس مسئولیت مردم این استان در تعیین سرنوشت خود پیش بینی می شود در این دوره از انتخابات نیز با حضوری حماسی برگ زرین دیگری بر افتخارات خود در لبیک به ندای رهبری معظم انقلاب برای حضور در پای صندوق های رای رقم زنند.گراوند ادامه داد: تعداد 828 صندوق اخذ رای شامل 159 صندوق سیار و 669 صندوق ثابت برای جمع آوری آرای مردم استان بوشهر پیش بینی شده است.وی گفت: تعرفه های انتخاباتی براساس تجربه دوره های گذشته به اندازه مورد نیاز وارد استان بوشهر شده است و بین شهرستان های مربوطه توزیع شده است.معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اظهارداشت: باتوجه به برگزاری سه دوره مناظره تلوزیونی نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و آشنایی مردم با دیدگاهها و برنامه های آنها فعالیت های تبلیغاتی در این استان نسبت به روزهای قبل با شدت بیشتری در حال برگزاری است.
گراوند گفت: هرچند تاکنون هیچکدام از شش نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برای تبلیغات انتخاباتی به استان بوشهر سفر نکرده اند اما حامیان برخی از نامزدها با سفر به این استان و ارایه سخنرانی در جمع هواداران فضای خوبی برای جلب مشارکت مردم در روز 29 اردیبهشت ماه فراهم کرده اند.
وی با بیان اینکه تاکنون تخلف انتخاباتی در استان بوشهر گزارش نشده است افزود: باتوجه به اینکه انتخابات جشنی برای انقلاب است همه دستگاهها باید با سعه صدر و بدور از امنیتی کردن فضا زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اظهارداشت:دعوت به قانون ، تبلیغ برنامه ها بدون هتک حرمت نامزدها توسط هواداران بستر ساز برگزاری انتخاباتی باشکوه خواهد شد.
گراوند گفت: باتوجه به آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از بامداد روز پنجشنبه هفته گذشته هم اینک این مهم در استان بوشهر با شور و نشاط خوبی در حال انجام است.
وی افزود: رای گیری در این دوره از انتخابات در شهرهای بوشهر و برازجان مرکز شهرستان دشتستان الکترونیکی است .
گراوند ادامه داد: 20هزار نفر عوامل دست اندرکار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی در استان بوشهر هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: این ستاد با همدلی و همراهی همه ارکان مرتبط با انتخابات آماده برگزاری انتخاباتی قانونمند و پاسداری از آرای مردم در روز 29 اردیبهشت ماه است.