جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بیش از ۸۹۰ مدیر مدرسه استان بوشهر برنامه تعالی مدارس را اجرا می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۸۹۰ مدیر مدرسه استان بوشهر برنامه تعالی مدارس را اجرا می‌کنند

بیش از ۸۹۰ مدیر مدرسه استان بوشهر برنامه تعالی مدارس را اجرا می‌کنند

بیش از ۸۹۰ مدیر مدرسه استان بوشهر برنامه تعالی مدارس را اجرا می‌کنند

ناصر کرمی صبح امروز در نشست شورای راهبردی برنامه تعالی مدیریت مدرسه، هدف از اجرای این طرح را کیفیت بخشی آموزشی و رشد مدارس  دانست و اظهار داشت: طرح تعالی مدیریت مدرسه در راستای سند تحول بنیادین تنظیم و تدوین شده که علاوه بر ارتقا علمی، دانش‌آموزان به مهارت‌های شغلی، شخصیتی، انسانی و فردی مسلط می‌شوند.

وی با اشاره به نقش مهم مدیران و مربیان مدارس در اجرای طرح تعالی مدیریت مدارس خاطر نشان کرد: مدیران و مدرسان فعال در مدارس به عنوان افراد تاثیرگذار و برجسته در تحقق اهداف طرح تعالی مدیریت مدارس می‌توانند ایفای نقش کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته برنامه تعالی مدیریت مدرسه، در 170 مدرسه استان اجرا شد افزود: در سال تحصیلی جدید طرح تعالی مدیریت مدرسه با رشد 527 درصدی تمامی مدارس تیزهوشان، نمونه و شاهد مشمول این برنامه می‌شوند.

وی با بیان اینکه مدارس متوسطه استان بوشهر باید برنامه عملی خود را براساس برنامه تعالی مدرسه انجام  دهند تاکید کرد: در واقع 896 مدیر مدرسه استان بوشهر، برنامه تعالی مدارس  امسال اجرایی می‌کنند.

کرمی با بیان اینکه برنامه تعالی مدیریت مدرسه در همه مدارس متوسطه استان اجرایی می‌شود وخاطر نشان کرد: نیاز است که سرمایه گذاری بیشتری در این برنامه صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه این برنامه همه  معاونت‌های این نهاد آموزشی تربیتی در برمی‌گیرد تصریح کرد:  طرح تعالی مدیریت مدرسه در برنامه‌های عملیاتی معاونان آموزش و پرورش استان بوشهر از اولویت‌ها  است.

وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین، نقشه راه آموزش و پرورش استان در چشم انداز توسعه است که برای اجرای برشی از این سند می‌توان برنامه تعالی مدیریت مدرسه را مثال زد.

کرمی بیان کرد: یکی از آسیب های جدی در مدارس، نگرش مدیرانی است که برنامه محوری را سرلوحه کار خود قرار نمی‌دهند، داشتن برنامه در مدارس از الزامات است و برای ارئه هر چه بهتر این برنامه دوره‌های آموزشی مناسبی برای مدیران برگزار شود و در بازدیدها جز اولویت‌های نظارتی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: داشتن برنامه حتی بدون امکانات هم می‌تواند راه گشا باشد که امثال بهمن بیگی رادر اینگونه شرایط داشته‌ایم که درچادر چه انسان‌های بزرگی تربیت کرد.

وی با اشاره به اینکه برنامه تعالی مدیریت مدرسه به مدت 4 سال اجرا می‌شود افزود: این برنامه  در سال نخست به صورت طرح اجرا شد و بعد به شکل یک برنامه مدون تبدیل می‌شود.