سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

بیش از ۷۵ درصد مردم استان بوشهر به روش اینترنتی در سرشماری نام‌نویسی کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۷۵ درصد مردم استان بوشهر به روش اینترنتی در سرشماری نام‌نویسی کردند

بیش از ۷۵ درصد مردم استان بوشهر به روش اینترنتی در سرشماری نام‌نویسی کردند

قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری استان بوشهر گفت: بیش از ۷۵ درصد مردم استان بوشهر به روش اینترنتی در سرشماری نام‌نویسی کرده‌اند و طبق آخرین آمار، استان بوشهر رتبه دوم مشارکت را بعد از سمنان به خود اختصاص داده است.

 علیرضا محمدی باغملایی در بوشهر با اشاره به اجرای سرشماری نفوس و مسکن در استان بوشهر اظهار داشت: دومین مرحله هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از امروز همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر آغاز شد.
وی با اشاره به سرشماری خانه به خانه افزود: 290 آمارگیر  در استان بوشهر با شرکت در طرح خانه به خانه با مراجعه حضوری به درب منازل خانوارها سرشماری عمومی نفوس و مسکن  انجام می‌دهند.
قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این مرحله از سرشماری آمارگیران به درب منازل مراجعه می‌کنند و کد رهگیری آنهایی را که به روش اینترنتی نام‌نویسی کرده‌اند دریافت در غیر این صورت اطلاعات خانوارها در سامانه ثبت می‌کنند.
 محمدی باغملایی با بیان اینکه کسانی که در منزل حضور نداشته باشند برچسب غیبت بر روی درب منزلشان نصب می‌شود، گفت: ساعت مشخصی برای حضور آمارگیران به درب منازل وجود ندارد اما سرشماری تا 28 آبان‌ماه ادامه دارد.
وی از تمدید سرشماری اینترنتی خبر داد و افزود: در کنار سرشماری حضوری ، نام نویسی اینترنتی هم تا ساعت 24 روز جمعه 30 مهرماه تمدید شده است.
قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری استان بوشهر بیان کرد: بیش از 75 درصد مردم استان بوشهر به روش اینترنتی در سرشماری نام نویسی کرده‌اند و طبق آخرین آمار، استان بوشهر رتبه دوم  مشارکت را بعد از سمنان به خود اختصاص داده است.