جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بیش از ۴۰ درصد حرفه‌آموزان استان بوشهر جذب بازار کار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۴۰ درصد حرفه‌آموزان استان بوشهر جذب بازار کار می‌شوند

کارآموزان مهارتی تقاضا محور استان بوشهر جذب بازار کار شده‌اند.

بیش از ۴۰ درصد حرفه‌آموزان استان بوشهر جذب بازار کار می‌شوند

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم فراگیری مهارت در ایجاد اشتغال پایدار، سال گذشته بیش از ۴۰ درصد 
 عبدالرسول کازرونی با بیان اینکه هفته مهارت و کارآفرینی از 31 تیر آغاز می‌شود، اظهار داشت: در این هفته برنامه‌ها و طرح‌های متنوعی متناسب با نام‌گذاری روزهای هفته اجرا می‌شود.
وی با اشاره به دیدار اعضای ستاد ملی مهارت با امام جمعه و استاندار گفت: در هفته ملی مهارت کارگاه حرفه‌آموزی تاسیسات حرارتی و برودتی دشتستان راه‌اندازی و همایش کارآفرینی با مشارکت بخش خصوصی برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از ایجاد نمایشگاه دست آوردهای حرفه آموزان استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در هفته ملی مهارت آموزشگاه‌های بخش خصوصی با تخفیف ویژه از مهارت آموزان در استان بوشهر ثبت‌نام می‌کنند.
کازرونی با بیان اینکه سفارش محور و تقاضا محور از برنامه‌های حرفه‌آموزی است تصریح کرد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان انرژی اتمی ایران برای فراهم کردن نیروهای مهارتی نیروگاه اتمی بوشهر امسال یک‌هزار نفر در 2 رشته صنعت عمران و برق در 19 حرفه در 9 مرکز شهرستان استان بوشهر آموزش می‌بینند.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های حرفه آموزی متناسب با نیاز نیروگاه اتمی بوشهر تا سال 1398 ادامه دارد افزود: سال آینده و سال 97 هر سال یک‌هزار و 500 نفر و در سال‌ 98  بیش از 3 هزار نفر آموزش‌های حرفه‌ای درسطوح کارگر ماهر، نیمه ماهر، تکنسین و مهندس در 65 حرفه فرا می‌گیرند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در کمیته مشترک فنی و تخصصی رشته‌ها و حرفه‌های مهارتی آنالیز می‌شود افزود: بانک اطلاعاتی نیروهای مورد نیاز و حرفه آموزان تشکیل می‌شود که نقش مهمی در برنامه‌ریزی دارد.
کازرونی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای تامین نیروهای مورد نیاز مهارتی پارس جنوبی گفت: امسال آموزش‌های منطقه پارس جنوبی بیشتر در بخش سخت‌افزاری در 45 حرفه در صنایع مختلف مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی است.
وی با بیان اینکه امسال 3 هزار و 500 نفر در حرفه‌های مورد نیاز پارس جنوبی در استان بوشهر آموزش مهارتی فرا می‌گیرند افزود: براساس برنامه‌ریزی سال آینده 3 هزار و 500 نفر و سال 1397، 3 هزار نفر در رشته‌های مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آموزش می‌بینند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از اجرای آموزش‌های مهارتی در حوزه طرح‌های امید اجتماعی خبرداد و خاطر نشان کرد: این آموزش‌ها در 13 رشته و حرفه ارائه می‌شود که امسال یک‌هزار و 400 نفر در 13 شهر و 34 روستای استان بوشهر مهارت افزایی می‌شوند.
کازرونی با اشاره به توسعه آموزش‌های گردشگری در استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به رونق گردشگری در استان بوشهر حرفه‌های گردشگری در رشته‌های مختلف از جمله هتل‌داری، میزآرایی، بوم گردی و روستا گردی در آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر و گناوه راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه در استان بوشهر 15 شعبه ثابت فنی و حرفه‌ای کار مهارت‌آموزی بر عهده دارند افزود: علاوه بر آموزشگاه‌های ثابت 16 آموزشگاه سیار و 140 آموزشگاه بخش خصوصی و آزاد در استان بوشهر فعالیت می‌کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از راه‌اندازی رشته‌های مرتبط با صنایع دریایی در استان بوشهر خبرداد و افزود: رشته‌های مشاغل صنایع دریایی با نگاه به حوزه خشکی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ایجاد شده است.
کازرونی با بیان اینکه طرح  ره‌گیری اشتغال کارآموزان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اجرا شده گفت: تمامی کارآموزانی که در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مهارت لازم فرا می‌گیرند برای فراهم شدن اشتغال آنان پیگیری می‌شود.
وی افزود: با توجه به نقش مهم فراگیری مهارت در ایجاد اشتغال پایدار سال گذشته بیش از 40 درصد کارآموزان مهارتی تقاضا محور  استان بوشهر جذب بازار کار شده‌اند.