سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

بیش از ۱۱ هزار و ۹۰۰ خودرو خارجی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۱۱ هزار و ۹۰۰ خودرو خارجی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شد

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: واردات خودرو از گمرکات استان بوشهر یکی از ظرفیت‌های تجاری این استان است که در این راستا در ۱۱ ماه امسال ۱۱ هزار و ۹۰۰ خودرو ترخیص شده است.

بیش از ۱۱ هزار و ۹۰۰ خودرو خارجی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شد

 

محمدرحیم بهره‌مند در نشست با کارشناسان استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه تمامی کالاهای وارداتی و صادراتی پس از تایید استاندارد در چرخه تجارت قرار می‌گیرد اظهار داشت: در این راستا کالاهای مختلف وارداتی تجار و بازرگانان پس از تایید در آزمایشگاه‌های استاندارد مجوز ترخیص صادر می‌شود.
وی از ترخیص خودرو از گمرکات استان بوشهر خبرداد و گفت: در این راستا در 11 ماه امسال 11 هزار و 941 خودرو از گمرکات استان بوشهر ترخیص شده است.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود:3 هزار و 16  سند  ترخیص خودرو در 11 ماهه امسال ثبت شده و استاندارد  11 هزار و 941 دستگاه خودروی وارداتی از استان تایید شده است.
بهره‌مند با بیان اینکه  در این مدت تعداد 22 هزار و 768 سند کالای وارداتی بررسی شده تصریح کرد: از این تعداد  183 سند کالاهای خاص، 2 هزار و 901 سند کالاهای حمایتی و 4 هزار و 191 سند نیز کالاهای ملوانی است.
مدیر کل استاندارد استان بوشهر خاطر نشان کرد: در 11 ماه امسال 19 هزار و 562 نمونه از کالاهای وارداتی برای بررسی کیفیت کالا به آزمایشگاه‌های همکار و اداره کل استاندارد بوشهر ارسال شده است.
وی با اشاره به میزان صادرات کالاها در 11 ماه امسال گفت: در این بازده زمانی ، 45 سند صادراتی تایید شده که 90 درصد حجم کالاهای صادراتی را خرما تشکیل داده است.