سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

بیش از یک تن مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد در دیر معدوم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از یک تن مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد در دیر معدوم شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیرگفت:در هفت ماه نخست امسال یکهزار و 85 کیلوگرم مواد غذایی انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد در این شهرستان معدوم شد.

بیش از یک تن مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد در دیر معدوم شد

 

عادل مقدس افزود: این مواد غذایی شامل انواع نوشیدنی، کیک، آب میوه، لبنیات و انواع ترشیجات بوده که پس از شناسایی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر جمع‌آوری و معدوم شد.
وی گفت: عملیات معدوم سازی مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته جمع‌آوری شده با حضور نماینده نیروی انتظامی ، مجمع امور صنفی و اداره صنعت معدن و تجارت و در جایگاه مخصوص دفن زباله بندر دیر انجام شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیراظهارداشت: در راستای صیانت از سلامت شهروندان و ارتقای شاخصه‌های بهداشت و سلامت در جامعه این شبکه فعالیت‌های موثری را برای عموم مردم برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کند.
وی با بیان این‌که با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته به طور جدی، قانونی و بدون اغماض برخورد می‌شود، اظهار داشت: این افراد به مراجع قضایی و اداره تعزیرات حکومتی معرفی شده و بر اساس ضوابط قانونی با آن‌ها برخورد می‌شود .
مقدس ادامه داد: تاریخ تولید و انقضا، مجوز و پروانه ساخت وزارت بهداشت، آدرس کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل‌دهنده پنج مشخصه اصلی مواد غذایی است که مردم هنگام خرید مواد غذایی به این مشخصات دقت کرده و تخلفات احتمالی را به بازرسان شبکه بهداشت و درمان و یا شماره تلفن 190 سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گزارش دهند