جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بیش از سه تن مواد غذایی فاسد در عسلویه امحا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از سه تن مواد غذایی فاسد در عسلویه امحا شد

بیش از سه تن مواد غذایی فاسد در عسلویه امحا شد

بیش از سه تن مواد غذایی فاسد در عسلویه امحا شد

جاسم زارعی روز چهارشنبه در حاشیه انهدام مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در جمع خبرنگاران گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه برای صیانت از سلامت شهروندان و ارتقای شاخص‌های سلامت جامعه فعالیت‌های مؤثری را برای عموم مردم برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.
وی با تأکید بر انجام بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی اظهارکرد: بازرسی اماکن عرضه مواد غذایی و نظارت بر نحوه ارایه خدمات توسط این اصناف، از وظایف مهم بهداشت و درمان بوده که به‌طور مستمر توسط واحد سلامت محیط اجرا می‌شود.
زارعی، تاریخ تولید، انقضا، مجوز و پروانه ساخت وزارت بهداشت، آدرس کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل ‌دهنده را به‌عنوان پنج مشخصه اصلی مواد غذایی برشمرد و بیان کرد: مردم هنگام خرید مواد غذایی به این مشخصات دقت کرده و تخلفات احتمالی را به بازرسان شبکه بهداشت و درمان و یا به سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شماره تلفن 190 گزارش دهند.
مسئول واحد سلامت محیط شهرستان عسلویه گفت: این مواد غذایی شامل انواع نوشیدنی‌ها، کیک، آب‌میوه، لبنیات و انواع ترشیجات بوده که پس از شناسایی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه جمع‌آوری و معدوم شد.
تورج سامی بابیان این‌که با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته بطور جدی، قانونی و بدون اغماض برخورد می‌شود، اظهار داشت: این افراد به مراجع قضایی و اداره تعزیرات حکومتی معرفی‌ و بر اساس ضوابط قانونی با آن‌ها برخورد می‌شود.