جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بوشهر نیازمند بیمارستان 800 تختخوابی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بوشهر نیازمند بیمارستان 800 تختخوابی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به کمبود تخت بیمارستانی دراین استان، شهر بوشهر نیازمند تاسیس بیمارستان 800 تختخوابی است.

بوشهر نیازمند بیمارستان 800 تختخوابی است

 

 دکتر علیرضا رئیسی در نشست با فعالان اجتماعی بوشهر افزود: هم اکنون در کشور به ازای هر هزار نفر 8.1 و در استان بوشهر 4.1 تخت بیمارستانی وجود دارد که نشانگر کمبود 500 تخت در این استان است.
وی اضافه کرد: برای رسیدن به هدفی که در سال 1404 تعیین شده باید سالانه 110 تخت به ظرفیت این استان اضافه شود تا به هدف دو تخت به ازای هر هزار نفر برسیم.
رئیسی ادامه داد: مجوز دو هزار و 700 متر اورژانس هسته ای برای بوشهر صادرشده است که با اورژانس عمومی بیمارستان ادغام و به هفت هزار و 700 متر معادل 80 تخت بیمارستانی می رسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهارکرد: در این اورژانس هسته ای آی سی یو، اتاق عمل، اورژانس اطفال بزرگ، اورژانس بزرگسال، اورژانس هسته ای و سوختگی دیده شده است.
وی بیان کرد: همچنین در قالب امضای تفاهم نامه معاون درمان وزیربهداشت با استانداری بوشهر 800 میلیارد ریال برای ایجاد، نوسازی و بهسازی همه مراکز بهداشتی درمانی استان در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد تخت های ویژه استان در چند دهه گذشته 87 تخت شامل CCU، NICU و ICU بود که در یک و نیم سال گذشته 80 تخت ویژه به تختهای ویژه استان اضافه شده است.
رئیسی با بیان اینکه یکی از هدفهای حوزه سلامت، عدالت و سرعت در دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی است افزود: با توجه به فاصله زیاد شهرستانهای شمالی تا جنوبی استان، ازاین رو با هدف افزایش ایمنی بیماران، توزیع تخت های ویژه در بین شهرستانهای استان افزایش یافته است.
وی یادآورشد: دراجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از 246 هزار نفر در استان بوشهردر حوزه بستری از خدمات درمانی استفاده کرده اند، طوریکه پرداختی از جیب هر نفر بین 3 تا 6 درصد بوده و مابقی این هزینه ها از سوی سازمان بیمه و از محل طرح تحول سلامت پرداخت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: توسعه باید دارای دو ویژگی توازن و پایداری باشد و تمام ابعاد آن هماهنگ باهم رشد کنند در غیر این صورت توسعه پایدار نخواهد بود. 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نظام سلامت پیچیدگی ها و انتطارات خاص خود را دارد و مظلوم ترین بخش در خواهندگی اجتماعی است.
سید سجاد اقبالی افزود: گاهی افراد به دلیل آگاهی نداشتن از اصول، محدودیت ها و وضعیت های مطلوبی که در این طرح وجود دارد با اظهار نظرهای غیر کارشناسانه به این حوزه وارد می شوند که اظهار نظرهای صحیحی نیست.
وی با اشاره به اینکه ادبیات گفتاری در مقابل ادبیات شنیداری افراد متفاوت است گفت: در برخی موارد ادبیات گفتاری پزشکان با ادبیات شنیداری افراد جامعه تفاوت دارد و باعث بروز اختلافهایی می شود.
اقبالی بیان کرد: سه حوزه طبابت، قضاوت و روحانیت علاوه بر پیشه بودن، آموزش، قوانین و ضوابط درون سازمانی را برای خود در نظر گرفته و رسیدگی به تخلف ها از سوی خود این اقشار صورت گرفته و هرکدام دارای دادگاههای ویژه برای رسیدگی به تخلفات خود دارند.