جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

بودجه طرح نجات نخل‌های استان بوشهر تامین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بودجه طرح نجات نخل‌های استان بوشهر تامین می‌شود

بودجه طرح نجات نخل‌های استان بوشهر تامین می‌شود

 

 محمدباقر نوبخت  در بررسی روند اجرای طرح اصلاح آبیاری نخیلات دشتستان در منطقه آب‌پخش با بیان اینکه اجرای طرح نوین آبیاری در اراضی کشاورزی در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع آب در نقاط مختلف کشور طرح نوین آبیاری یکی از اولویت‌های اقتصادی است که  اعتبارات لازم در لایحه بودجه سال آینده لحاظ شده است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در حوزه تولید خرما و کشت نخیلات است افزود: با توجه به اینکه شغل غالب مردم دشتستان در حوزه کشاورزی به ویژه نخیلات است توجه به زیرساخت‌های این عرصه از جمله تامین منابع آب در اولویت قرار دارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اجرای طرح نجات نخیلات در استان بوشهر تاکید کرد: با توجه به اجرای طرح نجات نخیلات در استان بوشهر تلاش می‌شود منابع مالی موردنیاز این طرح  در بودجه سال آینده  تامین شود.
نوبخت با تاکید بر حمایت از کشاورزان و فراهم کردن تسهیلات مورد نیاز آنان افزود: برای حل مشکلات و تحقق مطالبات کشاورزان از این قشر سخت کوش حمایت و در راستای حل مشکلات آنان تلاش می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح  نوین آبیاری به صورت پایلوت در 170هکتار از نخیلات آبپخش گفت: این طرح از اردیبهشت ماه امسال آغاز و در دهه فجر  تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
محمد تقی منوچهری افزود: طرح اصلاح شیوه نوین آبیاری نخیلات آبپخش در بخش زیرساخت 90درصد و 45درصد نیز در شبکه داخل مزرعه پیشرفت دارد.
وی  با بیان اینکه در استان بوشهر 34هزار هکتار نخیلات وجود دارد خاطر نشان کرد: هم اینک 20هزار هکتار آن زیر پوشش شبکه آبیاری است و مابقی در قالب چاه مزرعه‌ای است.
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به مشکلات تامین آب به روش سنتی در نخیلات افزود:  برنامه ریزی برای زیر پوشش بردن 18هزارو 500هکتار از نخیلات این استان از شیوه‌های نوین آبیاری انجام شده است.