سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بهره برداری از 522 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 522 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر در استان بوشهر

بهره برداری از 522 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر در استان بوشهر

۵۲۲ طرح عمرانی با سرمایه‌گذاری ۶۱۷ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد. معاون امور عمرانی استاندار گفت: از این تعداد، 504 طرح مربوط به دستگاه‌های دولتی است که برای اجرای آنها 390 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده‌اند.

آقای باستی افزود: 16 طرح نیز با سرمایه گذاری 62 میلیارد تومانی بخش خصوصی اجرا شده و دو طرح باقی مانده نیز شامل واحدهای مسکن مهر است که با اعتبار 162 میلیارد تومان ساخته شده است.

وی با اشاره به افزایش 144 درصدی تعداد طرح‌های دهه فجر امسال نسبت به پارسال،گفت: اعتبار طرح‌های دهه فجر هم نسبت به سال قبل بیش از سه برابر افزایش یافته است.

آقای باستی ادامه داد: بیشترین تعداد طرح‌های افتتاحی با 125 طرح مربوط به شهرستان دشتستان است  و شهرستان کنگان هم در زمینه اعتبار هزینه شده برای طرح‌های دهه فجر با 96 میلیارد تومان رتبه نخست را دارد.

معاون امور عمرانی استاندار افزود: 60 دستگاه اجرایی مجری طرح‌های دهه فجر بودند که اداره کل راه و شهرسازی با 87 میلیارد تومان اعتبار بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده است.

او همچنین با اشاره به روند مطلوب طرح‌های مصوب سفر دی ماه پارسال رئیس جمهور به استان بوشهر،  بیان کرد: در این سفر 16 طرح اساسی با اعتبار هزار و 120 میلیارد تومان مصوب شد که 620 میلیارد تومان آن از اعتبارات ملی و بقیه از اعتبارات وزارت نفت تامین می‌شود.

آقای باستی افزود: اکنون دو هزا ر و 400 طرح در استان بوشهر در حال اجراست که بخشی از آن امسال و بخشی دیگر نیز تا سال 95 تکمیل می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندارگفت: توسعه طرح های مورد نیاز مردم در بخش‌های مختلف و اجرای زیرساخت‌های مختلف خدماتی و عمران شهری از مهم‌ترین برنامه‌های دو سال گذشته در استان بوشهر بوده است

.