سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از مرحله اول منازل بازسازی شده زلزله زدگان دشتستان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از مرحله اول منازل بازسازی شده زلزله زدگان دشتستان

هزینه ساخت این خانه ها در شهر وحدتیه و روستاهای زلزله زده راهدار و چهاربرج از محل آورده مردم، کمک بلاعوض دولت، و مرحله اول وام های بنیاد مسکن برای زلزله زدگان تامین شده است.

در این آیین به به پاس تلاش صاحبان این منازل برای پیش قدم شدن در ساخت خانه خود و همکاری با دولت هدایایی از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به آن ها تقدیم شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در این آیین گفت بر اثر زلزله هفتم آذر پارسال، پنج هزار و 300 واحد مسکونی در شش شهر و 41روستای دشتستان آسیب دید که از این تعداد، هزار و800 واحد کاملا تخریب شده بود.

آقای تابش افزود660 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله دشتستان به بانک های استان بوشهر ابلاغ شده که در سه مرحله به متقاضیان پرداخت می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اضافه کرد همچنین 87 میلیارد ریال کمک بلاعوض به صاحبان این منازل پرداخت شده که سهم خانه های احداثی 50، تعمیری 30 و دیوارکشی پنج میلیون ریال است.

وی گفت تسهیلات بانکی نیز برای بازسازی منازل احداثی 250میلیون ریال، تعمیری 100میلیون ریال و دیوارکشی 30میلیون ریال براساس نظر کارشناسان تعلق می گیرد.

آقای تابش افزود بنیاد مسکن بلافاصله پس از حادثه زلزله چهار ستاد در روستای راهدار وشهرهای وحدتیه، آبپخش و برازجان برای بازسازی سریع مناطق زلزله زده با فعالیت 100مهندس ناظر فعال کرد و این ناظران تا پایان بازسازی کامل در خدمت مردم هستند.