رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

بهره برداری از دو طرح مهم گازی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از دو طرح مهم گازی

دانلود

بهره برداری از دو طرح مهم گازیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، با بهره برداری از این فازها در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت ایران در بداشت گاز از حریف قطری پیشی می گیرد.
فاز 13 با چهار سکوی دریایی، 38 حلقه چاه و  چهار خط لوله به طول هر کدام 90 کیلومتر، فازی صد در صد ایرانی در همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی است که در مدت صد ماه اجرا شده است.
فاز 13 با هدف تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز، 75 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن ال پی جی، و یک میلیون تن اتان در فاصله 100 کیلومتری ساحل کنگان اجرا شده است.
ارزش محصولات تولیدی فاز 13 5 میلیون دلار در روز است.
همچنین فاز 22 تا 24 میدان گازی پارس جنوبی با چهار سكوي دريايي، 38 حلقه چاه  و سه خط لوله در فاصله 105 كيلومتري ساحل كنگان واقع شده است .
این فازها که همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی تجهیزاتش صد در صد ایرانی است دو میلیارد فوت مکعب گاز را از دریا به خشکی منتقل می کند.
فازهای 22 تا 24 برای تولید روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز، 77 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن گاز مایع و یک ميليون تن اتان طراحی و ساخته شده است.
ارزش محصولات تولیدی این فازها روزانه 30 میلیون دلار برآورد شده است.