جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

بهره‌برداری از 24 واحد تولیدی و صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 24 واحد تولیدی و صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر

بهره‌برداری از 24 واحد تولیدی و صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر

بهره‌برداری از 24 واحد تولیدی و صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، سید حسین حسینی محمدی در جمع خبرنگاران بیان کرد: این طرح‌های صنعتی در زمینه تولید لامپ کم مصرف، کود های کامل یا ماکرو، مخازن فلزی ذخیره‌ای، تولید بتن غیر مسلح، تابلو برق، خدمات برش و بسته بندی کاغذ، اسکلت پولادی سوله است که در مجموع برای 123 شغل ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از 50 طرح صنعتی مهم و ملی کشور سه طرح در استان بوشهر با پیشرفت فیزیکی بالای90 درصد در زمینه تولید متانول و سیمان خاکستری با مجموع سرمایه گذاری 60 هزار و 500 میلیارد ریال و اشتغال یکهزار و 650 نفر در دست ساخت است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: شرکت پتروشیمی مرجان با پیشرفت فیزیکی 98درصد در زمینه تولید متانول با ظرفیت یکهزار و 650 تن، سرمایه‌گذاری 25 هزار و 880 میلیارد ریال و اشتغال 400 نفر یکی از این طرح‌ها است.

وی اضافه کرد: متانول کاوه با پیشرفت فیزیکی 99 درصد، سرمایه‌گذاری 31 هزار و 170 میلیارد ریال، ظرفیت تولید سالانه 2 هزار و 310 تن و اشتغال 900 نفر، دیگر طرح ملی در آستانه بهره‌برداری در استان بوشهر به شمار می رود.

حسینی محمدی ادامه داد: دیگر طرح ملی استان بوشهر شرکت سیمان مند دشتی با پیشرفت فیزیکی 94درصد، در زمینه تولید سیمان خاکستری با ظرفیت اشتغال350 نفر  و سرمایه‌گذاری سه هزار و 450 میلیارد ریال است که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد