جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بسیج مهندسین استان بوشهر به فعال شدن صنایع راکد دشتستان کمک می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج مهندسین استان بوشهر به فعال شدن صنایع راکد دشتستان کمک می کند

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر گفت: این سازمان در قالب اردوهای جهادی به پایش و بررسی مشکلات و کمک به حل موانع تولید در صنایع راکد و نیمه راکد دشتستان خواهند پرداخت.

بسیج مهندسین استان بوشهر به فعال شدن صنایع راکد دشتستان کمک می کند

 

یونس پاینده  درآیین افتتاحیه اردوهای جهادی بسیج مهندسین صنایع استان بوشهر افزود: هشت گروه جهادی در این اردوها کار پایش صنایع را انجام خواهند داد که پس از عارضه یابی، نتیجه را به ستاد پایش انتقال می دهند.
وی یادآورشد: علل و عوامل و تهدیدهایی که صنایع با آن روبرو هستند از جمله مسائل مالی، مدیریتی، فنی و نیروی متخصص مشخص خواهد شد و پس از تدوین شناسنامه ای از آن به کارگروه های تخصصی برای راه حل یابی و راهکار کارشناسی شده ارسال می شود.
پاینده بیان کرد: این راهکارها ابتدا در سطح استان بررسی می شود و در صورت نیاز و در مرحله بعد در سطح کشوری بررسی و برطرف خواهد شد.
وی اظهارکرد: اکنون آمار و اطلاعات صنایع استان در دست ماست که بخشی از آنها شناسایی و پایش شده اند و در شهرستان دشتستان نیز اینکار توسط مهندسین بومی انجام خواهد شد.
پاینده، از فرماندار، بخشدار و مسئولان ادارات مربوطه خواستار همکاری لازم با گروه های جهادی برای پایش صنایع و حل مشکلات آنها شد.
فرمانده سپاه دشتستان گفت: کار جهادگونه یعنی تلاش مضاعف و بیش از توان برای مقابله با آسیب ها و زنده و آباد کردن درهر زمینه ای چه در جنگ وصنایع و کشاورزی باشد.
سرهنگ نعمت الله غلامپور اضافه کرد: اردوهای جهادی مقدمه ای برای اقتصاد مقاومتی است و در این ارتباط اردوهای جهادی بسیجیان برای کمک به احیا صنایع ورشکسته یا راکد صورت گرفته است.
رئیس شورای مرکزی بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر گفت: انسجام بخشی و بهره مندی از استعدادها و توانمندی نخبگان و فرهیختگان مهندس استان برای نجات صنایع از مهمترین اهداف این اردوهاست.
احسان آذری،بیکاری را یکی از معضلات جامعه امروز ایران عنوان کرد و ادامه داد: استان بوشهر از لحاظ بیکاری رتبه هفتم را در کشور دارد که با توجه به صنایع نفت و گاز و درآمدهای بالا دراین استان این رقم بسیار بالا و غیرقابل توجیه است.
آذری گفت: یکی از راه های برون رفت از معضل بیکاری آموزش، فرهنگ سازی و شناخت تهدیدها و مشکلات اشتغال است.
موسس و مدیر فرهنگسرای کارآفرینی برازجان با اشاره به فعال شدن این فرهنگسراظهارداشت: دوره های تعریف شده در این فرهنگسرا شخصیت محور، محتوا محور و نهاد محور هستند که در حوزه کودکان، دانشجویان، مردم و مدارس و حوزه های خاص کارآفرینی برگزار می شود. 
مسئول بسیج مهندسی شهرستان دشتستان نیز گفت: در این اردوهای جهادی مهندسین صنعتی و اعزام آنها به صنایع 20 متخصص در حیطه اقتصاد، برق، مکانیک، شیمی و کارشناسان حقوقی حضور دارند.
روح الله غلامی افزود: در حوزه اردوهای فرهنگی بسیجیان در فرهنگسرای کارآفرینی برازجان نیز برای آموزش و ارتقا مهارت در بین اقشار محروم جامعه 12مربی در 10 عرصه فرهنگی و آموزشی تلاش می کنند.
 
 
 


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ