جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

بسیج امکانات برای کمک رسانی به سیل زدگان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج امکانات برای کمک رسانی به سیل زدگان بوشهر

استانداربوشهر گفت: همه امکانات دستگاههای اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی این استان برای کمک رسانی به سیل زدگان بسیج شده است.

بسیج امکانات برای کمک رسانی به سیل زدگان بوشهر

 

مصطفی سالاری در بازدید از پل مند شرقی که در معرض خطر سیل و طغیان رودخانه در شهرستان دشتی قرار دارد افزود: سیل تاکنون در استان بوشهر یک کشته داشته است.
وی اضافه کرد: بامداد امروز زنی در روستای شاه پسرمرد از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان بر اثر ریزش سقف گلی آغل گوسفندانش جان خود را از دست داد.
استاندار بوشهر گفت: بارندگی چند روز گذشته در هشت شهرستان از 10 شهرستان استان بوشهر سبب جاری شدن سیل شده است.
سالاری ادامه داد: بر اثر بارندگی های شدید و کم سابقه سامانه اخیر مخابرات دو شهرستان عسلویه و جم در جنوب استان بوشهر و برق برخی مناطق نیز در این شهرستانها قطع است.
وی تاکید کرد: سیل بسیاری از راه های ارتباطی استان بوشهر را بویژه در مناطق روستایی مسدود کرده است.
استاندار بوشهر از تلاش ها وخدمات فرمانداران وهمه اعضای ستاد مدیریت بحران در همه شهرستانهای استان بوشهر تقدیر کرد و افزود: همه نیروها و تجهیزات دستگاههای اجرایی و نیروهای امدادی در حال خدمت رسانی و کمک به سیل زدگان استان بوشهر هستند و تا پایان رفع خطر سیل امداد رسانی با قوت و سرعت ادامه خواهد داشت.
سالاری اضافه کرد: پل مند شرقی یکی از محورهای مهم ارتباطی شمال به جنوب استان است که به دلیل بالا امدن آب در آستانه مسدود شدن است و در صورت مسدود شدن راه ارتباطی شمال به جنوب استان روی پل جدید یک طرفه خوا هد شد.
سالاری از همه شهروندان استان بوشهر خواست تا پایان یافتن بارندگی از سفرهای غیر ضرور و رفتن به حاشیه آبراه ها، رودخانه و حاشیه پل ها بجد خودداری کنند.
در این بازدید مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور، معاون امور عمرانی استانداری بوشهر ، فرماندار و مسئولان دشتی حضور داشتند