سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

بسیجیان بوشهری پیشرو در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اقتصاد مقاومتی هستند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیجیان بوشهری پیشرو در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اقتصاد مقاومتی هستند‌

معاون علمی پژوهشی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: بسیجیان استان بوشهر در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در راستای اقتصاد مقاومتی پیشرو هستند.

بسیجیان بوشهری پیشرو در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اقتصاد مقاومتی هستند‌

 

حمزه شیخیانی در همایش  جایگاه اقتصاد مقاومتی در جامعه و نقش آن در اشتغال و تولید با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات جامعه در بخش‌های مختلف تحقق اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: تنها راه  خروج از جنگ تمام عیار اقتصادی، عمل به اقتصاد مقاومتی است که باید همگان در این راستا طرح‌های تدوین شده عملیاتی کنند.
وی با بیان اینکه نیروهای بسیج سردمداران و پیشرو اقتصاد مقاومتی هستند خاطر نشان کرد: بسیجیان استان بوشهر در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در راستای اقتصاد مقاومتی پیشرو هستند.
معاون علمی پژوهشی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به نقش مهم اقتصاد مقاومتی در رونق این عرصه افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای تعطیلی تجارت و قطع ارتباط با اقتصاد جهانی نیست بلکه به معنای اجرای قوانین معین برای رونق اقتصادی است.
شیخیانی، اقتصاد مقاومتی را  اقتصادی درون‌زا و سدی محکم در برابر تهدید دشمنان دانست و گفت: عملیاتی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی نه تنها سبب رونق تولید می‌شود بلکه معیشت و اشتغال جوانان جویای کار در مناطق مختلف فراهم می‌کند.
وی با بیان اینکه واردات کالاهای مصرفی به اقتصاد و واحدهای تولیدی خسارت وارد می‌کند گفت : نبود تناسب واردات با نیازهای کشور یکی از مشکلاتی که سبب بروز مشکلاتی در این عرصه می‌شود.
معاون سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه در بند 10 اصول اقتصاد مقاومتی، حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالاها و خدمات به تناسب ارزش افزوده است، تصریح کرد: تجارت به معنای واردات کالاهای مصرفی تنها نیست بلکه توسعه صادرات غیر نفتی و مقابله با قاچاق مورد توجه است.
شیخیانی تاکید کرد:  همه باید برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با کاهش مصرف و افزایش بهره‌وری به اجرای آن کمک کنند تا تحولی بزرگ در اقتصاد کشور ایجاد شود.