جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بزرگترین مراسم ترتیل‌خوانی نوجوانان و جوانان بسیجی بوشهر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگترین مراسم ترتیل‌خوانی نوجوانان و جوانان بسیجی بوشهر برگزار شد

بزرگترین مراسم ترتیل‌خوانی نوجوانان و جوانان بسیجی بوشهر برگزار شد

بزرگترین مراسم ترتیل‌خوانی نوجوانان و جوانان بسیجی بوشهر برگزار شد

سرهنگ عبدالرضا دشتی صبح امروز در مراسم ترتیل‌خوانی نوجوانان بسیجی استان بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه امام صادق(ع) بوشهر  با گرامیداشت روز جهانی قدس، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس دانست و اظهار داشت: حضور حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس رسالت و وظیفه مسلمانان در حمایت از مردم ستم دیده فلسطین و اعلام انزجار از اشغال‌گران است.

وی انس با قرآن کریم را یکی از مهم‌ترین رسالت مسلمانان دانست  و با اشاره به اهداف برگزاری مزاسم ترتیل‌خوانی نوجوانان بسیجی  بوشهر خاطر نشان کرد: با هدف مانوس شدن نوجوانان و جوانان با آیات و کلام وحی، بزرگترین محفل ترتیل خوانی قرآن کریم نوجوانان و جوانان بسیجی بوشهر برگزار شد.

فرمانده سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر، تقویت باورها و اعتقادات قشر نوجوان را از اهداف انس با قرآن کریم  دانست و تصریح کرد: هدف از برگزاری ترتیل خوانی تقویت باورها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه به‌ویژه برای نسل نوجوان و جوان، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و ایجاد فضای انس با قرآن در جامعه است.

وی با بیان اینکه  بسیاری از جوانان با قرآن و مفاتیح و ادعیه مانوس هستند گفت: بزرگ‌ترهای این عرصه وظیفه دارند علاوه بر صحیح خواندن مفاهیم قرآنی نیز به جوانان و نوجوانان آموزش دهند.

سرهنگ دشتی با بیان اینکه چهارمین سال پیاپی ترتیل خوانی در رده نوجوانان وجوانان برگزار می‌شود، گفت: مراسم ترتیل خوانی در رده نوجوانان و جوانان با برنامه ریزی که شده با شور و نشاط جوانان و نوجوانان همراه است و سالهای آینده نیز پرشورتر  است.

فرمانده ناحیه بوشهر اظهار کرد: با علاقه مندی که در نوجوانان و خانواده‌های مومن و انقلابی بوشهر وجود دارد در سالهای آینده مراسمات ترتیل خوانی نوجوانان همه روزه برگزار می‌شود.

دشتی افزود: هدف از برگزاری این برنامه ایجاد ظرفیت قرآنی در شهرستان بوشهر و ایجاد حس مطالبه گری مسائل قرآنی در خانواده‌ها  است و این در حالی است که در حال آماده سازی نوجوانان برای اجرای محفل انس با قرآن ماننده رده بزرگسالان هستیم.

وی با اشاره به نقش مهم انس با قرآن در مصون نگه داشتن نوجوانان و جوانان از آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: اگر امروز مشکلی در جامعه وجود دارد به سبب  بی توجهی به قرآن و معانی آن است و  مانوس کردن جوانان و نوجوانان با قرآن کریم  از جایگاه مهمی برخوردار است چراکه سرمایه گذاری روی این قشر آینده را تضمین می‌کند.