جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بزرگترین باند سارقان اینترنتی در بوشهر دستگیر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگترین باند سارقان اینترنتی در بوشهر دستگیر شد

بزرگترین باند سارقان اینترنتی در بوشهر دستگیر شد

بزرگترین باند سارقان اینترنتی در بوشهر دستگیر شد

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری یکی از بزرگترین سارقان اینترنتی حرفه‌ای با روش‌های نوین مجرمانه در خریدهای اینترنتی خبرداد.
 
 سردار حیدر عباس‌زاده  از دستگیری سارقان اینترنتی در بوشهر خبر داد و اطهار داشت: در پی اطلاع پلیس از اقدامات مجرمانه یکی از شهروندان استان بوشهر در فضای مجازی و سرقت اینترنتی از حساب بانکی شهروندان شناسایی این مجرم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان بوشهر قرار گرفت.
 
وی افزود: پس از شناسایی محل دقیق سکونت این فرد در یکی از شهرهای استان تیم عملیاتی پلیس فتا با همکاری پلیس آگاهی متهم را دستگیر و در بازرسی از منزل وی تجهیزات الکترونیکی موجود توقیف و مورد بازبینی قرار گرفت.
 
عباس‌زاده خاطرنشان کرد: پس از بازجویی‌های علمی دقیق با استفاده ار زوش‌های نوین تحقیق و ارایه مستندات و ادله‌های غیرقابل انکار متهم به بزه انتسابی اعتراف کرد.
 
فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: این متهم برای ارتکاب اعمال مجرمانه خود چندسایت فروشگاهی ایجاد و امکان دانلود رایگان  نرم افزارهای اندرویدی کمیاب را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کرد تا آمار مراجعان به سایت بالا برود، سپس سایت دروازه‌های پرداخت و درگاه اینترنتی جعلی ،پیشینگ،( phishing  ) را از طریق اینستاگرام ایجاد و اقدام به تبلغ کالا می‌کرد.
 
وی افزود: خریداران هنگام خرید به صفحه جعلی هدایت و پس از ثبت اطلاعات حساب بانکی و رمز دوم خود با یک پیام خطا مواجه می‌شدند.
 
عباس‌زاده با بیان اینکه اطلاعات حساب بانکی افراد در یک جدول در سایت جعلی ثبت و سپس متهم اقدام به سرقت از این حسابها می کرد خاطرنشان ساخت: تا کنون 39نفر در کل کشور به صفحه جعلی فروشگاه اینترنتی این متهم مراجعه و اطلاعات خودرا ثبت کرده‌اند که از این طریق متهم بالغ بر چند صدمیلیون تومان از حساب آنان سرقت کرده است.
 
فرمانده ارشد پلیس استان بوشهر در راستای پیشگیری از سرقت های اینترنتی به شهروندان توصیه کرد، از سایت‌ها و فروشگاههای مجاز که دارای نماد اعتماد الکترونیک(www.eNAMAD.ir)هستند و در سامانه ثبت شرکت‌ها در سایت صنعت و معدن و تجارت ثبت شده اند خرید کنند.