جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

برگزیدگان جشنواره کشاورزی استان بوشهر تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزیدگان جشنواره کشاورزی استان بوشهر تجلیل شدند

برگزیدگان جشنواره کشاورزی استان بوشهر تجلیل شدند

سی و یکمین جشنواره تقدیر از برگزیدگان بخش کشاورزی استان بوشهر با تجلیل از ۴۱ تن از فعالان این حوزه در بخش‌های کشاورزی، آبزی‌پروری و زنبورداری برگزار شد

 در سی و یکمین جشنواره تقدیر از برگزیدگان بخش کشاورزی استان بوشهر ظهر امروز از 41 فعال حوزه کشاورزی استان بوشهر تقدیر شد.
در این جشنواره سه نفر در زمینه زنبورداری، باغ‌داری و صادرات آبزیان در کشور نمونه شده‌اند.
استاندار بوشهر در مراسم تقدیر از برگزیدگان بخش کشاورزی استان ، رعایت الگوی کشت را یکی از راه‌های مناسب برای توسعه کشاورزی عنوان کرد و اظهار داشت: مشکل تولید زیاد محصول و نبود بازار مناسب از نشانه‌های رعایت نکردن الگوی کشت در زمان مناسب است.
مصطفی سالاری با اشاره به مسوولیت‌های دولت در حوزه کشاورزی استان بوشهر، آبگیری سد تنگ ارم و تسریع در ساخت سد دالکی و سد باغان را از تعهدات دولت در قبال کشاورزان عنوان کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر هم کم توجهی به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را از مشکلات این حوزه دانست و گفت:  فقط 10 درصد منابع مالی کشور در ایجاد زیر ساخت های کشاورزی هزینه می‌شود.
محمدتقی منوچهری  ضمن درخواست از کشاورزان برای مراقبت  منابع آب و خاک تاکید کرد: آب و خاک از آن شما کشاورزان است به همین سبب باید با مدیریت صحیح از منابع موجود بهترین استفاده را کرد.
وی  با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های کشاورزی افزود: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مغفول مانده  و این به عنوان درد تاریخی این بخش مطرح است.
منوچهری برضرورت حمایت کشاورزان از بانک تخصصی کشاورزی و اصلاح برخی سیاست‌های حاکم براین بانک برای حمایت از کشاورزان تاکید کرد.
رئیس سازمان  جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه سالانه صد میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید می‌شود گفت: سهم استان بوشهر در این بخش یک میلیون و 400 هزار تن معادل 1.4  درصد است.
دراین مراسم ضمن تجلیل از 41 کشاورز برتر استان بوشهر سه نفر از کشاورزان در بخش نخیلات، زنبورداری و صادرات آبزیان (پرورشی) بعنوان نمونه کشوری و 28 نفر در بخشهای مختلف نیز بعنوان نمونه استانی انتخاب و معرفی شدند.