سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

برگزاری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها

 

نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها از 30 آذر تا 2 دی ماه 95 در استان خوزستان، شهر اهواز آغاز گردیده است.

این جشنواره به مدت سه روز ( 30 آذر تا 2 دی) میزبان هنرمندان، برنامه‌سازان، تهیه‌کنندگان و عوامل مختلف در حوزه تولیدات رادیویی و تلویزیونی سراسر کشور است.

در این جشنواره برترین آثار تولیدی معرفی و از عوامل برنامه ساز آن قدردانی می شود.
دکتر علی دارابی معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت: 200 اثر برتر توسط 60 داور نخبه در این جشنواره برگزیده شده و یک هزار شرکت کننده در این جشنواره حضور دارند.
در مجموع بیش از دو هزار اثر از در پنج بخش صدا، سیما، موسیقی و شعر، خبر ، پژوهش و تحقیقات به دبیرخانه جشنواره ارائه شده است.
جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها از دهه 70 فعال شد.

جشنواره در حوزه های صدا ، سیما، خبر، موسیقی و پژوهش برگزار می گردد

وی با اشاره به شکل‌گیری نهضت های استانی تصریح کرد: در دوره جدید مدیریت صداوسیما و استان‌ها بیش از ۱۲۰ برنامه در قالب یک برنامه پنج‌ساله در نظر گرفته شده و در حال تدوین نهایی است. همچنین چهار نهضت بزرگ وجود دارد. به طور مثال جمهوری اسلامی ایران تنها قطب پویانمایی جهان در حوزه تولیدات اسلامی، پاک و اخلاقی است و سازمان صدا و سیما هم دغدغه تولیدات پاک و اخلاقی را دارد و مراکز استانی نقش اول را در این زمینه ایفا می‌کنند.
معاون امور استان‌ها نهضت دوم را مستندسازی دانست و یادآور شد: بسیاری از جوایز و موفقیت‌های سازمان صداوسیما در حوزه مستند در جشنواره‌های ایرانی و خارجی به مراکز استان‌ها اختصاص دارد.
وی ساختار نمایشی را جزو تأثیرگذارترین بخش‌های تلویزیون دانست و گفت: مراکز استان‌ها در این زمینه یک سریال ۳۰۰ قسمتی را در مرکز گیلان در دست تهیه دارد. همچنین ۱۵ مرکز ما در سیمای استان‌ها فیلم و سریال‌های فاخر تولید می‌کنند و این برای ما سرآغاز یک نهضت بزرگ است. همچنین یک نهضت فیلمنامه‌نویسی داریم و بسیاری از کارهای خوب و فاخر مبتنی بر متن زیبا و جذاب هستند.