جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

برگزاری رزمایش پدافند پرتویی ۱۲ اردیبهشت در بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری رزمایش پدافند پرتویی ۱۲ اردیبهشت در بوشهر

دانلود

حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل و دکتر خورشیدی معاون سیاسی، امنیتی استانداری بوشهر و  در برنامه شونشینی و ارائه توضیحات لازم در خصوص برگزاری رزمایش پدافند پرتویی ۱۲ اردیبهشت در بوشهر

سردار جلالی از برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر خبر داد و گفت: با توجه به استقرار نیروگاه اتمی در بوشهر ارتقا آمادگی برای مقابله با حوادث پرتوی امری مهم و ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت رسانه در این رزمایش افزود: توجیه مردم برای برگزاری رزمایش، توجیه همگانی برای مشارکت و آموزش مردم از اهم وظایف رسانه است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با تاکید بر توجه به توسعه زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در استان بوشهر تصریح کرد: دستگاه‌های هواشناسی باید به گونه‌ای باشد که بتواند در زمان حوادث میزان نشت و حرکت و محدوده حرکت را مشخص کند و در حوزه آتش نشانی باید سیستم های رفع آلودگی هسته‌ای در این استان مستقر شود.

وی با تاکید بر راه‌اندازی اورژانس هسته‌ای در بوشهر گفت: در راستای تامین آمبولانس‌های مدرن و تجهیز شده، 100 دستگاه آمبولانس مجهز به امکانات مقابله با بحران‌های مختلف تولید شده که نخستین آمبولانس آن به اورژانس مشهد تحویل شد.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: در حوزه هسته ای  چهار دسته اقدام اساسی داریم که بخش اول بخش زیر ساختی و بسیاری از آنها در حال ساخت هست، بخش دوم ابزار سنجی است که باید این حوزه توسعه یابد، بخش سوم اقدامات مردم یاری است که باید حفظ سلامت مردم در اولویت باشد و بخش چهارم بعد رسانه‌ای است که می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.