رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برگزاري نشست هم انديشي مسائل عمراني استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاري نشست هم انديشي مسائل عمراني استان

معاون امور عمراني استانداري بوشهر در اين نشست  افزود: دفتر فنی استانداری بعنوان یک الزام و بصورت مکتوب به فرمانداری ها اعلام کند که هیچ پروژه ای بدون انجام مطالعات و تایید فنی نباید تعریف شده و به مرحله اجرا برسد.
آقاي رستمي اظهار کرد: وجود یک مسوول حقیقی یا حقوقی بعنوان ناظر در روند اجرای پروژه ها الزامی است و برای مدیریت هرچه بهتر پروژه ها باید سیستم نظارت و کنترل را بیش از گذشته فعال کنیم.
وي با بیان اینکه شیوه های سنتی در اجرای پروژه های عمرانی پاسخگو نیست، تصریح کرد: با مدیریت صحیح بر اجرای پروژه ها و انجام هماهنگی های لازم قبل از شروع کار، از درگیر شدن با مسائل جزیی در حین اجرا جلوگیری کنیم.
معاون استاندار بوشهر گفت: امسال بیش از 160 میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده و آلایندگی در اختیار فرمانداری ها برای اجرای پروژه های عمرانی است و پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در اولویت قرار گیرد.
وی ادامه داد: سال گذشته اعتبارات این دو بخش 150 میلیارد تومان با 100 تخصیص نقدینگی بود و هزینه کرد این اعتبارات باید با نگاه ویژه باشد.
آقاي رستمي با بیان اینکه اجرای پروژه ها با هدفمندی و زمانبندی مشخص باشد یادآور شد: زمانبندی، کیفیت و

نظارت اساس تعریف و اجرای پروژه های عمرانی قرار گیرد ضمن اینکه در اجرا به مسائل فرهنگی، عمران شهری و روستایی و آب دقت شود.
معاون استاندار بوشهر گفت: باتوجه به ظرفیت هایی که در مناطق مختلف استان وجود دارد، از حضور سرمایه گذاران و خیرین برای بهره مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت ها استقبال کنید.
وی ادامه داد: شناسایی و استفاده از منابع غیردولتی با برنامه ریزی مدون و تفکر عمرانی مشخص باشد.