جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب از بوشهر آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب از بوشهر آغاز می‌شود

برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب از بوشهر آغاز می‌شود

برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب از بوشهر آغاز می‌شود

اسماعیل کاظمی در نشست با مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه از همه ظرفیت‌های تبلیغی و رسانه‌ای برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی استفاده می‌شود اظهار داشت: هر چند فضاهای اینترنتی به سبب سرعت و گستره عمل تاثیرگذاری زیادی در جامعه دارد ولی کتاب به سبب صحت و سقم مطالب و اثرگذاری آن دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی با تاکید بر بهره بردن از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی افزود: ظرفیت روابط عمومی‌های ادارات برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید مورد استفاده قرار بگیرد چراکه این مهم اثرگذار است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری بوشهر، توسعه فرهنگ کتابخوانی را در گروه متناسب سازی حجم و محتوای کتاب‌ها با وقت و سلیقه مخاطبان دانست و تاکید کرد: تکثر شغل‌ها و کمبود زمان برای مطالعه کتاب‌های قطور توسط عموم جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد و چاپ و انتشار کتاب برگزیده و مجمل و مختصر در قالب‌های پرمخاطب در افزایش تعداد کتابخوان‌ها و گرایش به کتاب‌خوانی موثر است.

کاظمی جایگاه بوشهر را در عرصه کتاب‌و کتاب‌خوانی مهم دانست و با بیان اینکه برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب از بوشهر آغاز می‌شود افزود:امسال برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب به سبب انتخاب این شهر به عنوان پایتخت کتاب از بوشهر آغاز می‌شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز با بیان اینکه امسال بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی به محوریت بوشهر به عنوان پایتخت کتاب در پیش‌رو داریم گفت: از 20 آبان این هفته از بوشهر آغاز می‌شود که تعامل همه روابط عمومی‌ها در راستای تبلیغ و اطلاع رسانی فرهنگ کتابخوانی و برنامه‌های هفته کتاب بسیار مهم است.

شهره سراجی افزود: امسال هفته کتاب با برنامه‌های متنوع از جمله نواختن زنگ مطالعه، در 22 آبان در مدرسه فرزانگان شهر بوشهر با حضور مسئولان استان بوشهر آغاز می‌شود.

وی برگزاری ایستگاه نقاشی و بازدید از مدرسه مصلحیان به عنوان برترین  مدرسه مروج کتابخوانی از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در بوشهر دانست.