جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

برنامه‌های بوشهر به عنوان پایتخت کتاب عملیاتی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های بوشهر به عنوان پایتخت کتاب عملیاتی می‌شود

برنامه‌های بوشهر به عنوان پایتخت کتاب عملیاتی می‌شود

برنامه‌های بوشهر به عنوان پایتخت کتاب عملیاتی می‌شود

حمیده ماحوزی پیش از ظهر امروز در آئین نواختن زنگ کتاب در دبیرستان فرزانگان بوشهر با اشاره به تعیین بوشهر به عنوان پایتخت کتاب اظهار داشت: برنامه‌های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی امسال از پایتخت کتاب کشور در بوشهر آغاز شده است.

وی با اشاره به نقش مهم پایتخت کتاب در فراهم شدن نشاط کتاب‌خوانی افزود: چند سالی است که با طرح پایتخت کتاب شور و نشاط خاصی در عرصه کتاب و کتابخوانی فراهم کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به جایگاه فرهنگی استان بوشهر پرداخت و با اشاره به پیشینه تاریخی بوشهر در این عرصه تصریح کرد: بوشهربا داشتن مدرسه 110 ساله سعادت، چاپخانه‌های قدیمی، نخستین روزنامه‌های چاپی، از جمله استان‌های فرهنگی کشور به حساب می‌آید.

ماحوزی با اشاره به اینکه برنامه‌های بوشهر به عنوان پایتخت کتاب عملیاتی می‌شود گفت: پایتخت کتاب در 32 برنامه تدوین شده که تاکنون 70 درصد برنامه‌های پایتخت کتاب اجرایی شده و تا پایان امسال همه برنامه‌ها عملیاتی می‌شود.

وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در جامعه و زندگی بیان کرد: برنامه کتاب و کتابخوانی تنها منحصر به یک هفته خاص نیست بلکه باید این فرهنگ در کل زندگی و جامعه نهادینه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به جایگاه فرهنگ نهادینه شدن فرهنگ مطالعه پرداخت و اظهار کرد: تلاش می‌شود در قالب نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی آگاهی و دانایی به جامعه ارزانی داده شود.

در این آئین زنگ کتاب با حضور مسئولان در  مدرسه دخترانه فرزانگان بوشهر نواخته شد.