جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر آغاز شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: برای جلوگیری از تلفات میگوهای پرورشی در استخرهای ساحلی استان بوشهر برداشت میگو تا قبل شروع فصل سرما آغاز شده و تا پایان مهرماه ماه ادامه دارد.

برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر آغاز شد

 

عباسعلی زنده‌بودی در بوشهر با بیان اینکه امسال اراضی ساحلی استان بوشهر در 10 منطقه برای پرورش میگو طراحی و عملیاتی شد اظهار داشت: 3 هزار و 850 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو اختصاص یافت که پرورش دهندگان از اردیبهشت کار ذخیره‌سازی بچه میگو در این استخرها آغاز کردند.
وی با بیان اینکه در استخرهای پرورش میگو استان بوشهر 800 میلیون قطعه بچه میگو برای پرورش ذخیره شد تصریح کرد: این بچه میگوها در استخرهای پرورشی اراضی مناطق رودحله، بویرات، شیف، بندرریگ، دلوار 1، دلوار 2، مند شمالی، مند غربی، بردستان و رود شور جنوبی ذخیره سازی شد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه کار برداشت میگو در استان بوشهر آغاز شده خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال بروز لکه سفید میگو در هنگام سرد شدن هوا امسال پرورش دهندگان میگو قدری زودتر از سال قبل برداشت میگو آغاز کرده‌اند تا از خسارات احتمالی جلوگیری شود.
زنده‌بودی با اشاره به اینکه پیش بینی برداشت بین 11 هزار و 12 هزار تن میگو از اراضی ساحلی استان بوشهر شده است گفت: تاکنون از 200 هکتار اراضی استان بوشهر 465 تن میگو برداشت شده است.
وی با بیان اینکه برداشت میگو تا قبل از پایان مهرماه اتمام می‌شود افزود: اکنون برداشت میگو در مجتمع‌های پرورشی سایت‌های بویرات، شیف، ریگ و دلوارانجام شده است.