سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

برترین‌ دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برترین‌ دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری تجلیل شدند

در آیینی از ۱۲۵ تن از دانش‌آموز برتر استان بوشهر که رتبه زیر یک‌هزار کنکور سراسری کسب کرده‌اند تجلیل شد.

برترین‌ دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری تجلیل شدند

 

 در مراسمی  از برترین‌ دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری تجلیل شد.
در این مراسم که با حضور دانش‌آموزان اعضای خانواده‌های آنان، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و فرهنگیان برگزار شد، استاندار بوشهر با تاکید بر تقویت جایگاه رتبه کنکور دانش‌آموزان استان اظهار داشت: برای ارتقاء جایگاه استان بوشهر در قبولی و پذیرش در دانشگاه‌ها نیازمند عزم جمعی مسئولان آموزش و پرورش، دانش‌آموزان‌، اولیا و دیگر دستگاههای مرتبط در زمینه فرهنگ سازی است.
وی با اشاره به افزایش 2 برابری قبولی استان بوشهر در کنکور سراسری افزود: هر چند رتبه‌های قبولی دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری نسبت به سال گذشته 2 برابر شده ولی راضی کننده نیست.
مصطفی سالاری از اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در استان خبرداد و خاطر نشان کرد: 450 میلیارد تومان سال قبل از محل اعتبارات عوارض آلایندگی و ارزش افزوده در اختیار دهیاری‌ها و شهرداری‌ها قرار گرفت که بخشی از این اعتبار در راستای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان تخصیص یافت.
وی با تاکید بر تقویت منزلت دانش آموزان نخبه در استان بوشهر  تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بر روی مغزها و  نیروی انسانی خلاق باید در اولویت قرار گیرد چراکه زیر ساخت توسعه و پیشرفت نیروی انسانی توانمند و خلاق است.
استاندار بوشهر ظرفیت‌های استان بوشهر را برشمرد و با تاکید بر بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در توانمندی استان گفت: ظرفیت استان بوشهر در ابعاد گوناگون در درآمد ملی تاثیرگذار است که در راستای بهره‌مندی این استان از حوزه  نفت، گاز و دریا توجه داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه امسال 125 دانش ‌آموز استان بوشهر رتبه زیر یک‌هزار کنکور سراسری داشتند افزود: کسب رتبه زیر یک‌هزار  در کنکور سراسری نسبت به کنکور سال گذشته که 112نفر حایز رتبه زیر یک‌هزار شدند، افزایش دارد.
ناصری کرمی با بیان اینکه دشتستان بیشترین رتبه در استان بوشهر کسب کرده است، خاطر‌نشان کرد: براساس بررسی‌ها شهرستان دشتستان با 39نفر، بوشهر با 26 نفر و گناوه با 19 نفر بیشترین رتبه‌های کنکور زیر یک‌هزار را کسب کرده‌اند.
وی از اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر با اعتبار 15 میلیارد ریال در روستاها و شهرها اجرا شد که نقش مهمی در افزایش رتبه دانش آموزان داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان این استان یک‌هزار و 650 دانش آموز شرکت کردند افزود:  طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در سال تحصیلی 95- 96 ادامه دارد و در این ارتباط نیز کلاسهای کنکور از فصل تابستان در استان آغاز شده است.
رئیس مجلس دانش آموزی کشور نیز در این آئین با اشاره به نقش مهم جوانان در عرصه‌های مختلف اجتماع گفت: انقلاب اسلامی با میدان دادن امام راحل به جوانان شکل گرفت این درحالی است که امروز اعتماد به جوانانی که منشا این انقلاب بودند کم شده است.
محمد عرفان زاهدی با بیان اینکه  پرورش ذهن و فکر دانش‌آموزان آینده جوانان را متحول می‌کند تاکید کرد: به همین سبب باید به جوانان اهمیت و ارزش داد و جوانان خلاق و نوآور باید به جامعه معرفی کرد.
در این نشست تعدادی از دانش آموزان موفق در کنکور بر ضرورت تقویت امکانات آموزشگاهی از جمله کتابخانه، آزمایشگاه، مشاوران، فراهم کردن زمینه تبادل اطلاعات، برگزاری کلاس‌های تقویتی کنکور و تامین منابع تاکید کردند.
در این آیین تحت عنوان جشن ستارگان از  125 تن از دانش‌آموز برتر ‌استان بوشهر که رتبه زیر یک‌هزار کنکور سراسری کسب کرده‌اند تجلیل شد.