جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

برترین‌های مساجد استان بوشهر تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برترین‌های مساجد استان بوشهر تجلیل شدند

در نخستین جشنواره استانی برترین‌های مساجد استان بوشهر ضمن معرفی دو مسجد برتر از ۱۰ خادم و روحانی برتر مساجد این استان تجلیل شد.

برترین‌های مساجد استان بوشهر تجلیل شدند

 

در این جشنواره سرگرد حسین قاسمی مسئول معاونت مساجد و محلات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره اظهار داشت: نخستین جشنواره برترین‌های مساجد استان بوشهر با هدف اهمیت‌دادن به فعالیت‌های مساجد برگزار شد که مورد توجه همگان قرار گرفت.
وی  با اشاره به انتخاب 10 نفر برتر دست‌اندرکار مساجد استان بوشهر خاطرنشان کرد: در نخستین جشنواره استانی برترین‌های مساجد استان بوشهر ضمن معرفی دو مسجد برتر از 10 خادم و روحانی برتر مساجد این استان تجلیل شد.
مسئول معاونت مساجد و محلات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به معرفی یک مسجد به جشنواره کشوری تصریح کرد: پس از بررسی و ارزیابی فعالیت 30 مسجد و 150 ارکان مسجد که کارکرد خود را به دبیرخانه فرستاده بودند دو مسجد و دو مجموعه ارکان 10 نفره برگزیده شدند و یک مسجد و یک مجموعه ارکان پنج نفره به جشنواره کشوری راه یافتند.
دبیر جشنواره‌ برترین‌های بسیج مساجد و محلات کشور هم با بیان اینکه بیش از 70 هزار مسجد در سراسر کشور وجود دارد افزود: مساجد پیش، هنگام وقوع، پس از انقلاب و در دفاع مقدس نقش‌آفرین بودند و اکنون نیز پویایی و پرورش در مساجد را باید تقویت کنیم.
عبدالله سهرابی با اشاره به‌ این‌که در طول تاریخ مسجد اصلی‌ترین پایگاه فرهنگی اسلام بوده است خاطرنشان کرد: نهادهای فعال در مساجد باید تشویق شوند که جشنواره‌ برترین‌های مساجد در 500 نقطه کشور امروز و فردا انتخاب می‌شوند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره کشوری برترین‌های مساجد در دی‌ماه در تهران گفت: برترین‌های مساجد که به جشنواره کشوری راه یافته‌اند 18 دی در تهران از 32 تن از روحانیان، خیّران، خادمان و بسیجیان فعال کشور تجلیل می‌شود.