سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برترین‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در بوشهر تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برترین‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در بوشهر تجلیل شدند

در اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر از میان ۴۰۰۰ شرکت‌کننده، ۲۳ نفر برگزیده استانی قدردانی شد.

برترین‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در بوشهر تجلیل شدند

 

 جشنواره کتابخوانی رضوی در بوشهر با حضور 4000 نفر برگزار و در آئین اختتامیه آن برترین‌ها معرفی و تجلیل شدند.
معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم با بیان اینکه 235 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی شرکت کردند، اظهار داشت: این افراد که در رده‌های سنی مختلف در این جشنواره شرکت کرده‌اند از بیش از یک‌هزار 250 نفر در مرحله کشوری تجلیل شد.
محمد الله‌یاری کتاب‌های دوست مهربان کبوترها، ویژه کودکان و نقاشی، اعترافات غلامان برای رده سنی نوجوانان و امام رضا(ع) ویژه بزرگسالان به‌عنوان منابع مسابقه کتابخوانی رضوی دانست و افزود: 125 هزار نسخه از این 3 کتاب منتشر شده و 100 هزار نسخه از آن با 35درصد تخفیف در اختیار متقاضیان قرار گرفت.
وی از توزیع 20 هزار نسخه کتاب‌های یاد شده به‌صورت رایگان خبرداد و گفت: به کسانی که توانایی خرید کتاب برای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی نداشتند به‌صورت رایگان کتاب اهدا شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر نیز با بیان اینکه 4 هزار نفر در کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند اظهار داشت: مسابقه کتابخوانی رضوی از اردیبهشت امسال با استقبال خوب کودکان، نوجوانان و جوانان آغاز شد به‌طوری که 4 هزار نفر شرکت کردند.
سیدعلی هاشمی خاطر‌نشان کرد: در جشنواره کتابخوانی رضوی کتاب‌های دوست مهربان کبوترها ویژه کودکان و نقاشی، اعترافات غلامان برای رده سنی نوجوانان و امام رضا(ع) ویژه بزرگسالان به‌عنوان منابع مسابقه کتابخوانی رضوی انتخاب شده بود.
هاشمی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان پس از مطالعه از طریق سامانه الکترونیکی به سئوالات پاسخ می‌دادنند گفت: شرکت کنندگان کتاب‌های تعیین شده را مطالعه می‌کردند و با مراجعه به کتابخانه‌ها و یا سامانه الکترونیکی سوالات را  پاسخ می‌دادند.
مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر افزود: ترویج فرهنگ رضوی و کتابخوانی از اهداف مهم این جشنواره بود.
در این جشنواره یک نفر هم به‌عنوان برگزیده به جشنواره کشوری معرفی و از 23 برگزیده استانی و 30 کودک که با موضوع رضوی نقاشی کشیده بودند، قدردانی شد.