جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

برترینهای جشنواره نوجوان خوارزمی در بوشهر معرفی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برترینهای جشنواره نوجوان خوارزمی در بوشهر معرفی شدند

شش نفر از دانش آموزان بوشهری به عنوان برترین های دومین جشنواره نوجوان خوارزمی برگزیده و برای رقابت در سطح کشور معرفی شدند.

برترینهای جشنواره نوجوان خوارزمی در بوشهر معرفی شدند

 

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در دومین جشنواره نوجوان خوارزمی در استان بوشهر 33هزار دانش آموزدر مرحله آموزشگاهی شرکت کردند که از این شمار 575نفر در شهرستان و منطقه باهم رقابت کردند و و پس از آن 274نفر به مرحله استانی راه یافتند.
ناصر کرمی روز چهارشنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره نوجوان خوارزمی استان بوشهر افزود: این جشنواره مزین به نام دانشمندی است که جایگاه آن برتارک علم و تاریخ جهان اسلام می درخشد و امروز دانش آموزان باید با الگوگیری از این مفاخر علمی به قله های دانش دست یابند.
ناصر کرمی بیان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی پیش از اینکه یک رقابت باشد فرصتی برای بزرگداشت علم و دانش است ونقش آفرینی دانشمندان در عصر تمدن اسلامی بیانگر تاثیر دوبال دانش و معنویت برای پیشرفت بشر است.
کرمی اظهارکرد: امروز پیشرفت کشورها با شاخص میزان تولید علم سنجیده می شود و تولید علم محدود به شرایط سنی و قشر خاصی نیست بلکه همه مردم می توانند در این عرصه فعالیت کنند.
وی بیان کرد: استعدادهای خوبی در استان بوشهر وجود دارد که به صورت انفرادی در مسابقه های مختلف نقش آفرینی می کنند اما برای مسابقه ها و کارگروهی نیازمند برنامه ریزی و تلاش بیشتری هستیم.