سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

بدون مجوز زیست ‌محیطی هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی نباید صورت گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بدون مجوز زیست ‌محیطی هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی نباید صورت گیرد

بدون مجوز زیست ‌محیطی هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی نباید صورت گیرد

بدون مجوز زیست ‌محیطی هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی نباید صورت گیرد

 

معاون محیط‌ زیست دریایی رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست گفت: برای حفظ ذخائر و تقویت زیستگاه‌های آبزیان هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی بدون مجوز زیست ‌محیطی نباید صورت گیرد.

 فرشچی  با اشاره به اینکه این استان دارای جایگاه مهمی در حوزه حفاظت محیط زیست است اظهار داشت: پارک‌های ملی دریایی دیر – نخلیو و نایبند در آبهای خلیج فارس در استان بوشهر جایگاه این استان در حوزه زیست محیطی خلیج فارس افزایش داده است.

وی با تاکید بر تقویت تعامل دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مرتبط با دریا گفت: بین نهادها و ارگان‌های دریایی هماهنگی فرا بخشی باید  شود چرا که یک معظل بزرگ در استان بوشهر این است که بین نهادهای دولتی در زمینهٔ حفاظت از محیط‌ زیست دریایی، توافق و همکاری مستقیم وجود ندارد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست دریایی با بیان اینکه در آینده 70 درصد توسعه در استان‌های ساحلی صورت می‌گیرد افزود: باید در این زمینه برنامه‌ها تدوین و اجرایی شود چرا که اگر آمادگی لازم برای توسعه  وجود نداشته باشد محیط‌ زیست دریایی به شدت صدمه می‌بیند.

فرشچی با اشاره به اینکه شناسنامه زیست‌محیطی جزایر ایران تدوین می‌شود گفت: تدوین سند توسعه فناوری گردشگری دریایی و تدوین  شناسنامه زیست محیطی جزایر ایران از برنامه‌های مهم این سازمان است.

وی با تاکید بر پایش‌های منظم زیست‌ محیطی دریایی افزود: به‌ منظور بررسی منظم برنامه‌های حفاظت محیط‌ زیست دریایی باید تقسیم ‌بندی فضایی برای استان‌ها  ایجاد شود.

معاون محیط‌ زیست دریایی رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست با بیان اینکه 90 درصد گونه‌های آبزی که ارزش اقتصادی دارند در خورها زیست می‌کنند افزود: لایروبی خورها تهدید جدی برای از بین بردن ذخائر آبزیان محسوب می‌شود.

فرشچی با بیان اینکه هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی بدون مجوز زیست ‌محیطی امکان پذیر نیست افزود: برای حفظ ذخائر و تقویت زیستگاه‌های آبزیان هیچ توسعه‌ای در مناطق ساحلی بدون مجوز زیست ‌محیطی نباید صورت گیرد.