جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بخشی از زیرساخت‌های استان بوشهر در جاری‌شدن سیل آسیب دید - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشی از زیرساخت‌های استان بوشهر در جاری‌شدن سیل آسیب دید

استاندار بوشهر گفت: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۸ شهرستان درگیر سیل و طوفان است که بخشی از زیرساخت‌های این استان به سبب جاری شدن سیل آسیب دید.

بخشی از زیرساخت‌های استان بوشهر در جاری‌شدن سیل آسیب دید

 

 مصطفی سالاری  در بازدید از مناطق سیل زده استان بوشهر به اتفاق دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه 8 شهرستان استان بوشهر درگیر سیل و طوفان هستند اظهار داشت: از 10 شهرستان  استان بوشهر 8 شهرستان درگیر سیل و طوفان هستند بگونه‌ای که در چند روز گذشته در برخی مناطق بارش باران بیش از 2 برابر میانگین سالانه ثبت شد.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی  بارش شدید باران در استان بوشهر شده بود تصریح کرد: پیش بینی می‌شد بخشی از زیرساخت‌های این استان به سبب بارش شدید باران آسیب ببیند که در حمل و نقل جاده‌ای برخی مناطق به سبب آبگرفتگی ارتباط قطع شد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه با اینکه با تلاش راهداران و امدادگران جمعیت هلال احمر مشکلات قطع ارتباطی جاده‌ای برطرف شد افزود: به سبب جاری شدن سیل در برخی جاده‌ها قطع ارتباط و ریزش کوه شاهد بودیم که راهداری سریعا وارد عمل شد و بخش عمده‌ای از مسیرها بازگشایی کردند.
سالاری با بیان اینکه شبکه برق برخی روستاهای استان بوشهر قطع شد گفت: هر نقطه‌ای که برق آن قطع شده بود با وارد عمل شدن شرکت توزیع نیروی برق، مشکلات برقرسانی روستاها برطرف شد.
وی از قطع ارتباط تلفنی دو شهرستان جنوبی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: با تلاش کارشناسان  امدادگران مشکل قطعی ارتباط تلفنی جم و عسلویه برطرف و هم اکنون تلفن در این دو شهرستان متصل شد.
وی با بیان اینکه کشاورزان به لحاظ سیل زدگی لطمات فراوانی دیدند تصریح کرد: به سبب سیل‌زدگی و زیر آب رفتن محصولات کشاورزی برخی نقاط استان بوشهر کشاورزان لطمات فراوانی  دیدند.
استاندار بوشهر ازآبگرفتگی برخی منازل در شهرها و روستاها خبرداد و گفت: در این بحران برخی خانه‌های روستایی آسیب دید و آب در داخل برخی خانه‌های شهری شد و در مجموع بخش‌های مختلف خساراتی دیدند و متاسفانه یک نفر هم در دشتستان به سبب ریزش آوار فوت کرد ولی حضور نیروهای امدادی، راهداری، هلال احمر، اورژانس، جهادکشاورزی، صدا و سیما و بخش‌های مختلف الحمدالله با هماهنگی و تعامل نسبت به رفع مشکلات مردم آسیب دیده تلاش کردند بگونه‌ای که برخی از آنها دیشب  نخوابیدند و کارشناسان نتیجه داد.
سالاری با بیان اینکه به مناطقی که در کنار رودخانه‌ها  مستقر هستند هشدارهای لازم داده شد تاکید کرد: چون سیل به سطح ارتفاع پل مد در دشتی رسیده است و اگر مقداری دیگر افزوده شود خطری به مناطق روستاهای حاشیه رودخانه‌ دارد به این روستائیان هشدارهای لازم داده شده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان تنگستان آب از روی اتوبان‌ها و جاده‌ها عبور کرده افزود: در این زمینه توصیه شد رفت و آمدهای غیر ضروری مردم این مناطق در این مسیرها  نداشته باشند و تنها امداد رسانان و خدمات رسانان بنا به ضرورت تردد کنند.
استاندار بوشهر به جاری شدن سیل در مجور رودخانه شاهپور و پل کلل در دشتستان پرداخت و خاطر نشان کرد: به ساکنان اطراف این رودخانه و پل هشدارهای لازم ارائه شده که در مجموع آمادگی دستگاه‌های استان بوشهر  برای ارائه خدمات به حادثه دیدگان و کسانی که در معرض خطر هستند بسیار مطلوب و در خور تحسین است.
سالاری با تاکید بر بسیج نیروها برای امدادرسانی به مناطق سیل زده استان بوشهر تصریح کرد: همه امکانات برای کمک به مناطق سیل زده وجود دارد و نیروهای امدادی نیز در مناطق مختلف حضور ی مستمر و دائم دارند.