حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷

بخشی از آب دشتستان از خط کوثر تامین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشی از آب دشتستان از خط کوثر تامین می‌شود

بخشی از آب دشتستان از خط کوثر تامین می‌شود

بخشی از آب دشتستان از خط کوثر تامین می‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، پیرو جلسه ستاد بحران دشتستان جلسه‌ای در دفتر معاون عمرانی استاندار بوشهر با حضور نماینده مردم دشتستان در مجلس، فرماندار دشتستان و مدیران آب استان برگزار شد.

 محمدباقر سعادت نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و ارسلان زارع فرماندار این شهرستان از وضعیت کنونی آب و کارهای صورت گرفته برای جبران کمبود آب گفتند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز گفت: خط کازرون بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با حضور معاون امور عمرانی استاندار فارس و مدیران آب دو استان بوشهر و فارس منعقد شده بود باید روزانه 82 هزار متر مکعب آب به استان بوشهر منتقل کند و بابت آن به ازای هر هکتار زمین کشاورزی 140 میلیون ریال نقدی پرداخت شده تا کشاورزان کشت نکنند و آب را به استان بوشهر بدهند اما به علت مشکلات متعدد، استان فارس نتوانسته موانع را حل کند و استان بوشهر به ویژه شهرستان دشتستان دچار تنش آبی شده است.

مهرداد ستوده افزود: امیدواریم مسوولان استان فارس هر چه زودتر آب مورد نیاز و مورد توافق را به استان بوشهر تحویل دهند چرا که با توجه به پیوند عمیق مردم دو استان مطمئنیم مشکلات پیش آمده در استان بوشهر برای آنان هم ناخوشایند است.

 وی با اشاره به تصمیم‌گیری برای حفر چاه‌های جدید در دشتستان به منظور جبران کمبود آب در این شهرستان، بیان کرد: برای حل کوتاه‌مدت مشکل آب شهرستان دشتستان، قرار شد عصر امروز با انتقال آب از خط کوثر مقداری از کمبود آب شهرستان دشتستان جبران شود که اکنون نیروهای حوزه آب مشغول انجام آزمایش‌های مربوط و فشارگیری خط هستند و امیدواریم خط یاد شده پاسخ دهد.

 معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با پوزش از مردم، تصریح کرد: در مقابل متانت و عظمت مردم شرمنده هستم و با توجه به این‌که با تمام تلاش‌های صورت گرفته هنوز مشکل آب حل نشده از طرف تمام مسوولان از همه مردم پوزش می‌طلبم و دشتستانی‌ها می‌خواهم در حل این مشکل همچون گذشته شکیبایی لازم را سر لوحه خود قرار دهند و با همفکری خود مسوولان استان و شهرستان را در حل مشکلات یاری رسانند.