جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

با مسایل بسیار بزرگتر از اینها روبرو بوده ام - نمایش محتوای خبر

 

 

با مسایل بسیار بزرگتر از اینها روبرو بوده ام

حسین ماهینی در گفتگو با خبرنگاران گفت:هر کسی نظری دارد،من این مسایل را هضم می کنم

با مسایل بسیار بزرگتر از اینها روبرو بوده ام

و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حسین ماهینی گفت: خدا را شکر امسال کار را خیلی خوب شروع کردیم. مدیریت باشگاه برنامه‌ریزی برای این فصل را پیش از پایان لیگ سال قبل آغاز کرد که روشن شدن وضعیت کادرفنی از جمله آنها بود.

 وی افزود: بعد هم بازیکنان موردنظر تا حد زیادی جذب شدند تا ترکیب خوبی از تجربه، جوانی و توانایی‌های مختلف در اختیار باشد. تمرین‌ها و دوران آماده‌سازی هم به‌موقع انجام شد که متاسفانه به دلیل شرایطی که داشتم نتوانستم در اردوی اوکراین که مهم‌ترین بخش فصل آماده‌سازی بود شرکت کنم اما بچه‌ها با وجود سختی زیادی که تحمل کردند خیلی راضی بودند و حتی با تجربه‌ها به عنوان یکی از بهترین دوران‌ تمرینی خود از آن یاد کردند.

 مدافع راست پرسپولیسی‌ها ادامه داد: البته در این مدت من هم تلاش کردم به طور موازی تمرینات لازم را در تهران انجام بدهم اما به هر حال تمرین با تیم و زیر نظر کادر فنی چیز دیگری است. از سوی دیگر همه از من به عنوان حسین ماهینی توقع بالایی داشتند و دارند. انتظار به جایی بود که می‌خواهند همان ماهینی باشم که در اوج مجبور شدم از پرسپولیس بروم. خدا را شکر با توجه به تجربه‌ای که داشتم پس از بازگشت تیم از اردو و با وجودی که زمان زیادی تا شروع بازی‌ها نداشتیم توانستم هماهنگ شوم.

 مدافع پرسپولیس درباره بازی درخشان خود در دیدار با صبا که خاطر همه را از جناح راست راحت کرد، خاطرنشان کرد: البته دوستان لطف دارند ولی امیدوارم این بازی به‌طور کلی با توجه به فوتبال زیبایی که بچه‌ها ارائه کردند تا حدی از استرس هواداران‌مان کم کرده باشد. البته ما تازه در شروع راه هستیم ولی فکر می‌کنم از نظر سطح فوتبال یکی از بهترین ارائه‌های پرسپولیس در این سال‌ها بود. هواداران هم ثمره حمایت‌های خود از تیم به ویژه در هفته‌های سخت ابتدایی فصل گذشته را می‌بینند و نتیجه حمایت و تشویق امروز و فردای آنها نیز به امید خدا در آینده نزدیک دیده خواهد شد.

 

ماهینی ادامه داد: در مورد خودم هم باید بگویم در هفته‌های اول و دوم خیلی خوب نبودم. البته کلا تمام تیم سنگین بود که طبیعی است ولی برابر گسترش و بعد هم صبا بیشتر توانستم عملکردی که می‌خواستم را داشته باشم اما کار به همین ختم نخواهد شد.

 مدافع ملی پوش پرسپولیس درباره شرایط خود در تیم ملی اضافه کرد: برای این اردو فدراسیون فوتبال از من گذرنامه خواست ولی با توجه به اینکه تازه خدمت سربازی را تمام کردم و کارت پایان خدمتم نیامده بود گذرنامه نداشتم. به طور حتم بیشتر از قبل تلاش خواهم کرد تا یکی از نفرات مورد نظر کی‌روش باشم و بتوانم هرچه زودتر پیراهن تیم ملی را به تن کنم.

 ماهینی درباره اینکه انتظار می‌رفت با شروع لیگ با توجه به تغییر نفرات در هر 5 پست دفاع ودروازه، پرسپولیس در شروع کار آسیب‌پذیر باشد و این مساله ارزش کار بازیکنان و کادر فنی را بیشتر کرده است، تصریح کرد: این درست است که با توجه به تغییر پست انصاری هر 5 نفر ما عوض شدیم ولی نکته مهم در تجربه بالای خط دفاع و تدابیر فنی بود که با مشارکت همه انجام شد. ما درون دروازه بیرانوند را داریم که یک گلر ملی‌پوش و با تجربه است. سیدجلال را در دفاع داریم که بیش از صد بازی ملی دارد و نیازی نیست درباره‌اش توضیح بدهیم.

 وی ادامه داد: من بیش از 10 سال است در لیگ‌برتر بازی می‌کنم که سه سال آن را در پرسپولیس بودم. انصاری و ربیع‌خواه هم تجربه‌های زیادی دارند. این باعث شد در زمان کمی هماهنگ شویم. علاوه بر این‌ها هافبک‌ها و مهاجمان مشارکت خوبی در سیستم دفاعی ما دارند که دفاع از همان خط‌حمله شروع می‌شود. ما در این چند بازی موقعیت گل خطرناک چندانی به حریفان ندادیم. اگر از شلوغی‌هایی که مقابل دروازه‌مان به وجود می‌آید بگذریم، فقط مورد گل فولاد را داشتیم که روی یک ضدحمله بود که در آن صحنه هم روی ربیع‌خواه خطا کردند واگر داور همان‌طور که کارشناسان گفتند این خطا را اعلام می‌کرد ما الان حدنصاب 4 بازی بدون گل خورده را داشتیم آن هم در حالی‌که تهاجمی بازی می‌کنیم.

 مدافع بوشهری سرخپوشان درباره اینکه آیا بعضی بی‌اعتمادی‌ها نسبت به جناح راست پرسپولیس و تاکید روی نام‌های دیگر تا همین هفته گذشته و تاثیر آن روی بعضی هواداران، او را آزرده کرده است یا نه؟ اظهار داشت: حرف و حدیث‌ها را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌شنیدم و می‌خواندم. به هر حال هر کس نظری دارد ولی من هم بالا و پایین فوتبال را زیاد دیدم. با این فضا آشنا هستم. در این 4 بازی هم خللی در کار من ایجاد نشد. به قدری با مسائل بزرگ‌تر از این روبرو بودم که این موارد را آسان هضم می‌کنم. سعی و تلاش خودم را می‌کنم تا جواب اعتماد برانکو را بدهم. برای من نظر باشگاه و سرمربی مهم است. هواداران هم همیشه به من لطف دارند.

 ماهینی در پاسخ به این سوال که آیا چنین مواردی می‌تواند برای سایر بازیکنان ایجاد مشکل کند، پاسخ داد: وقتی نام یک بازیکن دیگر مطرح می‌شود، می‌تواند روی احساس، تمرکز و انگیزه یک بازیکن تاثیر بگذارد. نمی‌توان این امکان را نادیده گرفت به‌ویژه وقتی که این مسئله به هواداران سرایت کند. البته در پرسپولیس و استقلال چنین مواردی همیشه به وجود می‌آید. گاهی هم هدف همین تاثیرگذاشتن است. بعضی اوقات هم وقتی می‌خواهند کاری بکنند اول موجش را راه می‌اندازند تا بازخوردهایش را ارزیابی کنند. از این مسائل زیاد دیده‌ایم.

 بازیکن شماره 13 سرخپوشان درباره اینکه از پرسپولیس این فصل فراتر از قهرمانی در لیگ، موفقت در آسیا انتظار می‌رود، تصریح کرد: حتما این‌طور است ولی ما هم گاهی خیلی راحت از هزینه‌هایی که باشگاه‌های آسیایی انجام می‌دهند صحبت می‌کنیم. پرسپولیس و استقلال برای بستن تیم بین 20 تا 25 میلیارد تومان هزینه می‌کنند ولی یک دفعه می‌بینی یک تیم عربی فقط برای جذب یک بازیکن 20 میلیارد خرج کرد. یا به رقابت با باشگاه‌هایی می‌رویم که در امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، خودشان و فوتبال‌شان خیلی جلوتر از ما هستند. با تمام این اوصاف تیم امسال ما پتانسیل بالایی دارد. در بحث مدیریت و مربی هم شرایط خوبی داریم. سلاح بزرگ ما هم هواداران هستند. همه این‌ها دست به دست هم می‌دهد امیدوار و با انگیزه جلو برویم. شاید از جهاتی شرایط بازی در آسیا راحت‌تر از لیگ خودمان هم باشد. در آسیا بعضی مشکلات را نداریم و برای خود من این‌طور است که برای بازی در آسیا استرس کمتری دارم.

  مدافع فصل گذشته ملوان درباره اینکه از او انتظار می‌رود به طارمی هم با توجه به همشهری و دوست‌ی کمک کند تا شرایط بهتر و مداومی داشته باشد، گفت:  مهدی سال اولی که آمد کم‌تجربه بود. من همان زمان خیلی تلاش کردم به او کمک کنم تا در شرایط جدید جا بیفتد. او هم که خیلی مستعد ترقی بود. همه چیز از سیر تا پیاز فوتبال و مسائل پیش رویش را به او می‌گفتم. بعداً خودم به مشکل خوردم و رفتم. در این مدت او خیلی باتجربه شده است. فقط باید بگویم طارمی پسر خیلی صاف و ساده‌ایست. بعضی از این مسئله سوءاستفاده می‌کنند. امسال من، مهدی و احمد نورالهی اکثراً در اردوها هم‌اتاق هستیم. با هم درباره مسائلی که داریم صحبت می‌کنیم. مهدی هم در این چند بازی تا حدی از آمادگی دور بود ولی من اطمینان دارم او بیشتر از سال قبل گل خواهد زد.

 ماهینی درباره عقد قرارداد جدیدش با پرسپولیس افزود: من سال اولی هم که آمدم خیلی بی‌سر و صدا قرارداد بستم. از جام‌جهانی هم که برگشتیم  خیلی راحت تمدید کردم ولی طوری شد که برای دوسال نبودم. خیلی تلاش کردم تا هنگام بازگشت، همان ماهینی زمان جدایی باشم. این بار هم به من گفتند می‌خواهند دو ساله تمدید کنند. وکیلم نیز این موضوع را به من منتقل کرد و خیلی آسان قرارداد بستم. یک‌سال هم از گذشته قرارداد داشتم که جمعاً شد 3 سال. امیدوارم زمان کافی برای قهرمانی با پرسپولیس در آسیا باشد.