جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بانوی کار آفرین گناوه ای زمینه اشتغال 20 معلول را فراهم کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بانوی کار آفرین گناوه ای زمینه اشتغال 20 معلول را فراهم کرد

'سکینه حسین پور' بانوی کارآفرین شهرستان گناوه استان بوشهر با تلاش و همت مضاعف زمینه اشتغال 20 معلول کم توان ذهنی را فراهم کرده است.

بانوی کار آفرین گناوه ای زمینه اشتغال 20 معلول را فراهم کرد

 

 این کارآفرین که مدیر و مسئول مرکز توانبخشی و حرفه آموزی معلولان ذهنی پسر بالای 14 سال است با دایر کردن کارگاههای آموزشی حرفه های مختلفی ازجمله قالی بافی و درودگری را به معلولان آموخت تا به کسب و کار مشغول شوند.
این معلولان که دارای بهره هوشی 40 تا 70 درصد هستند، موفق به دریافت مدرک معتبر فنی وحرفه ای شدند و ماهانه بابت فروش قالی کسب درآمد می کنند.
این بانوی کارآفرین همچنین به 10 معلول سندرم دان درحال ارایه آموزش هایی نظیر هویه کاری، گونی بافی و سمباده کاری است.
تلاش این بانو سبب شده تا این افراد توانمند شوند و حس اعتماد درآنان دوچندان افزایش یابد و نگرش افراد جامعه در مورد معلولان که فکر می کنند هیچ کاری از آنان ساخته نیست تغییرکند.
حسین پور علاوه بر این خدمات زمینه اشتغال 10 نیروی سالم را در این مرکز فراهم و هم اینک در بخش های مددکاری، رانندگی، روان شناس، آشپز، خدمه و مربی گری مشغول به کار کند.
مسئول مرکز توانبخشی و حرفه آموزی معلولان ذهنی پسر بالای 14 سال گل های آسمانی گناوه، استعدادیابی این قشر بمنظور توانمندکردن آنان در جامعه را از اهداف خود عنوان کرد.
حسین پور افزود: معلولان حرفه آموز زیرپوشش این مرکز نیاز به مکان دائم و ثابت در شهر برای عرضه آثار و محصولات دستی خود دارند.
وی برقرار نشدن بیمه قالی بافان را از عمده مشکلات معلولان دارای شغل عنوان کرد و افزود: حمایت از این قشر کاری ارزشمند است و برای برطرف کردن مشکل بیمه آنان پیگیری های مستمری با مسئولان ذی ربط در شهرستان انجام شده که قول همکاری دادند.
این بانوی کارآفرین گفت: معلولان محصولات خود را مستقیم به فروش می رسانند و پول آن کامل دراختیارشان قرار می گیرد.
حسین پور از حمایت و پشتیبانی بهزیستی این شهرستان در نتیجه بخش بودن خدمات و فعالیت های انجام شده قدردانی کرد.