جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بالگرد سازمان جنگل‌ها برای مهار آتش کوه بیرمی دشتی اعزام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بالگرد سازمان جنگل‌ها برای مهار آتش کوه بیرمی دشتی اعزام می‌شود

فرماندار دشتی گفت: در پی آتش‌سوزی در مراتع و درختان جنگلی کوه بیرمی دشتی تلاش مدیریت بحران برای اطفاء حریق کارساز نبود که برای مهار آتش بالگرد سازمان جنگل‌ها به منطقه اعزام می‌شود

بالگرد سازمان جنگل‌ها برای مهار آتش کوه بیرمی دشتی اعزام می‌شود

 

غلامرضا مهرجو با بیان اینکه آتش‌سوزی در ارتفاعات بیرمی دشتی از شامگاه دوشنبه آغاز شد اظهار داشت: در پی وقوع رعد و برق و صاعقه زبانه‌های آتش در ارافاعات بیرمی مشاهده شد که این زبانه هر لحظه بیشتر می‌شد.
وی با بیان اینکه تیم‌های اطفاء حریق به سختی خود را به ارتفاعات 1.9 کیلومتری بیرمی رساندند گفت: این آتش‌سوزی که در مراتع و درختان جنگلی رخ داده بود مهار آن قدری سخت است چراکه انتقال امکانات و تجهیزات اطفا حریق در این ارتفاعات به سختی انجام می‌شود.
فرماندار دشتی با بیان اینکه تلاش‌هایی با همکاری مردم و تیم‌های اعزامی برای مهار آتش انجام شد افزود: با تلاش‌های انجام شده از پیشروی آتش در اراضی هم‌جوار جلوگیری شده که در صورتی که آتش مهار نشود از روش‌های هوایی استفاده می‌شود.
مهرجو از اعزام بالگرد به ارتفاعات بیرمی خبرداد و تصریح کرد: برای مهار آتش در ارتفاعات بیرمی اعزام بالگرد سازمان جنگل‌ها در دستور کار قرار گرفته که این بالگرد از استان فارس به منطقه اعزام می‌شود.
وی تاکید کرد: در این حادثه مشکلی برای کشاورزان و عشایر ایجاد نشده ولی باید حریق اطفاء و مهار شود که این مهم در ستاد هماهنگی رسیدگی به این مشکل در فرمانداری دشتی مورد توجه قرار گرفته است.